Україна демонструє демократичну практику щодо корінних народів - Джапарова

Україна демонструє демократичну практику щодо корінних народів - Джапарова

Фото, відео
1435
Ukrinform
Україна з 2014 року демонструє демократичну практику щодо корінних народів.

Про це написала у Facebook перший заступник міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова у привітанні з нагоди Міжнародного дня корінних народів.

"З 2014 року Україна демонструє демократичну практику щодо корінних народів: караїмів, кримчаків та кримських татар, приєднавшись до Декларації ООН з прав корінних народів (разом з Канадою), що дуже вітав світ. У 2007 році, коли Декларація приймались, Україна утрималась в голосуванні за її прийняття", - зазначила Джапарова.

Читайте також: Стратегія інструментів публічної дипломатії кримських татар проходить погодження - Джапарова

До міжнародного дня корінних народів Мінінформ опублікував відеороліки "Три народи - один корінь".

Як повідомлялося, 20 березня 2014 року Верховна Рада ухвалила постанову, якою кримські татари були визнані корінним народом України. Таким чином Україна приєдналась до Декларації ООН про права корінних народів. Подальшим кроком має стати ухвалення відповідних законів, як це передбачено Конституцією України.

Міжнародний день корінних народів світу відзначається в першій декаді серпня. Свято виникло за ініціативою Генеральної асамблеї ООН в 1994 році. Присвячене питанням збереження корінних народів на планеті, захисту їх прав, богатству культури і надбанню.

За оцінками ООН, корінні народи зараз становлять близько 370 мільйонів осіб, що проживають в більш ніж 70 країнах.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-