Скандальною заявою про Крим німецький політик заохочує агресію РФ - Клімкін

Скандальною заявою про Крим німецький політик заохочує агресію РФ - Клімкін

1078
Ukrinform
Міністр закордонних справ України Павло Клімкін розкритикував главу Вільної демократичної партії Німеччини за його висловлювання щодо Криму.

Думку дипломата наводить таблоїд Bild, який напередодні дав чергове інтерв'ю із самим Крістіаном Лінднером.

"Ми були дуже занепокоїні тим, що деякі політики, як зараз глава Вільної демократичної партії Німеччини Крістіан Лінднер, намагаються ігнорувати очевидні порушення міжнародного права або навіть виправдати їх", - заявив Клімкін.

Український міністр зазначив, що це дає можливість заохочувати агресора до подальших злочинів і перетворює таких політиків на "співучасників злочинів Путіна".

Читайте також: Чубаров вважає недоречною ідею німецьких політиків "заморозити" питання Криму

Клімкін наполягає на використанні всіх політичних та дипломатичних засобів для того, щоб боротися за звільнення Криму. Він не згоден із пропозицією Лінднера послабити санкції проти Росії, якщо та продемонструє позитивні проміжні кроки. На переконання глави українського МЗС, санкції не лише не можна зараз знімати, вони навпаки, мають бути посилені, оскільки "є єдиним мирним засобом утримувати Росію під контролем та повернути мир до Криму і на Донбас".

Павло Клімкін вважає заклики до послаблення санкцій контрпродуктивними. "Що може слугувати основою для такого послаблення? Те що Росія не буде постачати протягом одного дня жодної зброї на Донбас? Або що на Донбасі на півгодини будуть менше стріляти?" - підкреслив міністр.

Як повідомлялося, з кінця минулого тижня глава німецьких лібералів Крістіан Лінднер вже у цілій низці інтерв'ю та коментарів висловлював думку щодо необхідності зближення із Москвою і пропонував відкласти кримське питання задля вирішення інших завдань.

Федеральний уряд відмежувався від слів Лінднера, і водночас заявив, що він висловлював свою думку. Зокрема, федеральний уряд ФРН заявив, що відповідальності за висловлювання Лінднера не несе, залишаючись на своїх чітких позиціях в питанні Криму. В уряді ФРН нагадали, що Росія анексією Криму порушила міжнародне право і поставила під сумнів європейський порядок.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-