Росія vs блекаут: окупанти завозять до Криму трансформатори для електростанцій

Росія vs блекаут: окупанти завозять до Криму трансформатори для електростанцій

Фото
Укрінформ
До окупованого Росією Криму 23 липня 2017  року доправлена нова партія трансформаторів,  проведених московською компанією "Електрозавод" для електростанцій, що незаконно будуються в окупованому Криму.

Про це йдеться в розслідуванні "Миротворця".

"23 липня 2017 в закритий Україною порт Феодосія доправлена нова партія трансформаторів для електростанцій, що незаконно будуються в окупованому Криму", - йдеться в повідомленні. 

Наголошується, що попереднє постачання трансформаторів було здійснене баржо-буксирним складом: буксир “ШКВАЛ” (SQUAL) і баржа-понтон “DAMEN RIVERSATAR 3”. Інформація про обставини даної поставки була представлена "Миротворцем" у статті "Компанія “СОВФРАХТ” незаконно доставила електротехнічні агрегати до Севастополя і Феодосії".

У статті було наведено фотографії, викладені компанією “СОВФРАХТ” на своєму сайті, за якими було здійснено геоприв’язку. Згідно з цими фотографіями,  партія трансформаторів була відправлена з порту Темрюк, вантаження проводилося 25 травня 2017 на приватному терміналі компанії ТОВ “КГС-МОЛ” причал 7В.

Перший захід баржо-буксирного складу був у закритий Україною порт Феодосія, вивантаження проведено (одна одиниця) 28 травня 2017. Також "Миротворець" опублікував фото трансформаторів у Камишовій бухті, в закритому Україною порту Севастополь, вивантаження проведене 29 травня 2017 (шість одиниць).

Наголошується, що замовником трансформаторів для кримських електростанцій, що будуються, є ТОВ  “Зовнішньоекономічне об'єднання “Технопромекспорт“. Договір постачання трансформаторів для Севастопольської ТЕС № 57704863782160000240000. Предмет договору: Окпд2: 27.11.43.000 Трансформаторів інші потужністю більше 16 кВА, 7 штук, 525,964 млн рублів. Постачальник: ВАТ  "Холдингова компанія “Електрозавод”.

За матеріалами сайту компанії «Електрозавод» встановлено, що до складу холдингової компанії «Електрозавод» входить науково-дослідний, проектно-конструкторський і технологічний інститут трансформаторостроения ВАТ «ВИТ» (м. Запоріжжя). Також з відкритих джерел визначено, що для окупантами Сімферопольської ТЕС, що незаконно будується, постачання трансформаторів здійснюється згідно з угодою № 57704863782160001270000 від 19.09.2016. Предмет договору: Окпд2: 27.11.4 Трансформаторів електричні, 7 штук, 723,255 млн рублів. Постачальник: ВАТ "Холдингова компанія “Електрозавод”.

Постачання трансформаторів також здійснюється баржо-буксирным складом: буксир “SQUAL” і баржо-понтон “DAMEN RIVERSATAR 3”. Трансформатори відправлені з порту Темрюк після вантаження 20 липня 2017 на приватному терміналі компанії ТОВ “КГС-МОЛ” причал 7В.

"Про пересування баржо-буксирного складу можна судити за скріншотами. 16 липня після доставки турбін на окуповану територію буксир “Шквал” з баржою йдуть в Темрюк. 22 липня буксир “Шквал” з баржою рпроходять Керч-Єнікальський канал. Після проходження Керчь-Єнікальським каналом баржо-буксирний склад попрямував в закритий Україною порт Феодосія.  Трансформатори доставлені в порт Феодосія 23 липня 2017 г.", - йдеться в розслідуванні.

Підкреслюється, що роль холдингу “Електросталь” в постачаннях для кримських електростанцій, що незаконно будуються, "вимагає ретельного вивчення компетентними органами, дана дія підпадає під санкції США".

Як відомо, раніше агентство Reuters повідомило, що Росія доправила газові турбіни виробництва німецького концерну на півострів, хоча європейським компаніям заборонено поставляти газове устаткування на цю територію через санкції Євросоюзу.

Компанія Siemens заявила, що постачання здійснили всупереч її волі і що вона має намір ініціювати кримінальне розслідування відносно відповідальних осіб.

Москва у свою чергу заявляла, що в Криму знаходяться виключно турбіни російського виробництва з російських компонентів.

Читайте також: Скандал з Siemens: Німеччина натякнула РФ на “новий тягар у відносинах”

11 липня Siemens подала позов до Арбітражного суду Москви проти компаній "Технопромекспорт", яка входить в структуру "Ростех", і "Сіименс технології газових турбін". Концерн вимагає повернути в Тамань турбіни, які раніше були відправлені до Криму, і запобігти подальшим нелегальним постачанням на півострів. У "Технопромекспорт" наполягають, що турбіни для Криму придбали на вторинному ринку і провели модернізацію установок своїми силами.

Фото: Миротворець

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-