Призовом кримчан на військову службу Росія порушує міжнародні норми - ООН

Призовом кримчан на військову службу Росія порушує міжнародні норми - ООН

Укрінформ
В ООН заявили, що призов Російською Федерацією жителів Криму на військову службу в збройних силах окупаційної держави порушує міжнародні норми.

Про це йдеться в новій доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні. 

"1 квітня 2017 року почалася щорічна кампанія з призову в армію Російської Федерації, яка, в разі кримчан, порушує міжнародну заборону на військову службу в збройних силах держави, що окупує", - йдеться в доповіді.

У документі уточнюється, що за відсутності доступу до Криму за ситуацією з правами людини Управління Верховного комісара з прав людини продовжувало стежити зі своїх офісів у материковій частині України.

У цьому контексті було зазначено, що були зафіксовані "грубі порушення права на фізичну і психічну недоторканність на основі інтерв'ю, проведених з 12 засудженими, яких раніше утримували в Криму і в Російській Федерації".

Крім того, йдеться в доповіді, "щодо членів кримськотатарської громади було винесено кілька судових рішень, які явно порушують гарантії справедливого судового розгляду".

Документ також повідомляє, що "УВКПЛ проаналізувало недавні рішення, що зачіпають майнові права в Криму, і з занепокоєнням зазначила дедалі менші можливості для української мови як мови навчання в освіті".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-