Перебийніс розповів, як реагував на

Перебийніс розповів, як реагував на "російський Крим" на чеських картах

Укрінформ
Посол України в Чехії Євген Перебийніс заявляє, що приділяє велику увагу Криму від початку своєї роботи на цій посаді.

Про це він розповів у інтерв'ю Радіо Свобода.

"Питання Криму й окупації, спроби незаконної анексії Росією Криму – це дуже принципове питання для всієї дипломатичної служби, і ми дуже уважно стежимо за тим, щоб Крим не позначався на картах як територія Російської Федерації, щоб іноземні політики не їздили до Криму з порушенням законодавства України", – заявив Перебийніс.

Дипломат каже, що вже двічі реагував на випадки, коли Крим у Чехії позначали як російську територію.

"Перший раз в одній із центральних чеських газет був опублікований невеличкий малюнок України, де не було Криму. І другий – карта була така сама опублікована в одній із книг, атласів для дітей. В обох випадках ми реагували офіційним листом і отримували відповіді з вибаченнями і зобов’язаннями більше такого не робити", – розповів посол.

За його словами, посольство також уважно відстежує і реагує на відвідання Криму іноземними політиками.

"Буквально нещодавно один із депутатів чеського парламенту (Ярослав Голік – ред.) – йому було заборонений в’їзд в Україну саме через те, що він відвідав Крим з порушенням українського законодавства. Тому питання незаконної окупації Криму і його анексії є і завжди буде одним з основних питань української дипломатії. Світ має знати, що Крим – це Україна", – сказав посол.

Євген Перебийніс приступив до роботи як посол України в Чехії 15 березня 2017 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-