Україна вимагає від Росії скасувати призов кримчан на військову службу

Україна вимагає від Росії скасувати призов кримчан на військову службу

1278
Укрінформ
Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії скасувати призов на військову службу громадян, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

Про це повідомляє прес-служба МЗС. 

"Міністерством закордонних справ України висловлено рішучий протест Російській Федерації у зв'язку з її наміром провести призов на військову службу на тимчасово окупованій території АР Крим і м. Севастополь... Було висловлено вимогу скасувати призов на військову службу громадян, які проживають на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополь, а також забезпечити неухильне дотримання російською стороною своїх міжнародних зобов'язань", - йдеться у повідомленні. 

У зовнішньополітичному відомстві акцентували, що Резолюція ГА ООН A/RES/71/205 від 19 грудня 2016 року "Ситуація з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)" встановила факт незаконної окупації Російською Федерацією Автономної Республіки Крим і міста Севастополя та закликала її забезпечити виконання своїх зобов'язань згідно з міжнародним гуманітарним правом, міжнародними механізмами захисту прав людини, іншими договірно-правовими інструментами, стороною яких вона виступає.

Раніше у російському Міноборони повідомили, що жителі анексованого Росією Криму вперше у весняний призов проходитимуть військову службу в усіх регіонах РФ. В основному призовники Криму служитимуть у Краснодарському краї, Московській області та Івановській області. Військову службу в інших регіонах поки що проходитиме невелика частка призовників. 

Як повідомив начальник організаційно-мобілізаційного управління штабу Південного військового округу РФ генерал-майор Андрій Колесов, на території Криму у весняну кампанію військові комісаріати призвуть 2,4 тис. осіб, тоді як за весь 2016 рік на військову службу у дислоковані на півострові частини було направлено 3680 кримчан. 

Призов на службу в армію в Росії починався в суботу, 1 квітня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-