Фігуранта ялтинської

Фігуранта ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір" залишили під вартою

Політв’язні
755
Укрінформ
Підконтрольний Кремлю "Верховний суд Криму" залишив у силі рішення про продовження арешту фігуранту ялтинської "справи Хізб ут-Тахрір" Емір-Усеїн Куку до 8 квітня.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

За словами адвоката Олексія Ладіна, суд "ніяк не обгрунтував своє рішення".

"Захист із цим категорично не згоден і буде оскаржувати це рішення у вищих інстанціях. На думку захисту, суд допустив грубі порушення кримінального процесу, суд апеляційної інстанції взяв на себе функцію суду першої інстанції, що неприпустимо згідно з кримінальним законодавством Росії", – зазначив адвокат.

Фігуранти ялтинської справи "Хізб ут-Тахрір" перебувають у в’язниці вже понад півроку. Перших чотирьох обвинувачених заарештували 11 лютого 2016 року. Найбільш відомий з них – член Контактної групи з прав людини Емір-Усеїн Куку. Крім нього були затримані алуштинець Муслім Алієв і житель села Краснокам’янка Енвер Бекіров, які працювали будівельниками, а також торговець квітами з Ялти Вадим Сірук.

Правозахисники вважають заарештованих ялтинців політичними в’язнями.

Представники міжнародної ісламської політичної організації "Хізб ут-Тахрір" називають своєю місією об'єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії. Верховний суд Росії заборонив "Хізб ут-Тахрір" у 2003 році, включивши до списку 15 об’єднань, названих "терористичними". Цю заборону Москва поширює і на територію України в окупованому Криму.

Фото: Антон Наумлюк RFE/RL

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-