Депортація Халілова з Криму: Меджліс просить світ втрутитися

Депортація Халілова з Криму: Меджліс просить світ втрутитися

Укрінформ
Меджліс кримськотатарського народу засуджує злочинні дії Росії щодо Недіма Халілова, депортованого з Криму в Краснодарський край і вимушеного оголосити голодування на знак протесту проти порушення його прав.

Про це йдеться в заяві Меджлісу кримськотатарського народу, опубликовнном на сторінці Фейсбук глави Меджлісу Рефата Чубарова.

"Меджліс кримськотатарського народу засуджує злочинні дії Російської Федерації і незаконних органів російської окупаційної влади у Криму щодо Недіма Халілова і попереджає всіх причетних до цих злочинів посадових осіб про невідворотність покарання", - йдеться в опублікованому документі.

Меджліс закликає міжнародні правозахисні організації "негайно встановити відносини з урядом РФ з питання забезпечення безпеки життя і здоров'я Недіма Халілова".

Халілов народився в 1959 році в Узбекистані в родині депортованих з Криму кримських татар. Свою першу спробу оселитися на своїй історичній батьківщині він зробив у 1986 році, а з 1991 року – постійно проживав у Криму. Всі ці роки Халілов доступними йому мирними і ненасильницькими методами боровся за відновлення прав кримськотатарського народу. Зокрема, на знак протесту проти ігнорування невід'ємних прав кримськотатарського народу, який повертається на свою землю, Халілов публічно відмовився від набуття громадянства України до забезпечення умов, які сприяють "відновленню становища, що передувало його депортації".

При цьому в якості документа, що засвідчує його особу, він використовував паспорт вже неіснуючого СРСР. Незважаючи на певні правові колізії і труднощі, Халілов зберігав можливість постійного проживання на своїй історичній Батьківщині. Становище активіста кардинально погіршилося з моменту тимчасової окупації Криму Російською Федерацією.

Діючи в рамках запропонованих окупантами "законів" і застосовуючи міжнародне право в галузі прав людини і прав народів, Халілов вимагав надати йому статус особи без громадянства, щоб не бути зобов'язаним державі, яка порушує його права.

Проте рішенням "суду" російські окупанти 7 листопада 2016 року піддали його депортації з Криму, помістивши в Центр тимчасового утримання іноземних громадян Краснодарського краю РФ в селищі Вардані поблизу Сочі.

"Наступною незаконною дією російської влади по відношенню до Недімі Халілова планується його насильницька депортація в Республіку Узбекистан. Мотивування – мовляв, наявний у Недіма Халілова паспорт громадянина вже неіснуючого СРСР був свого часу виданий на території Узбекистану", - йдеться в заяві Меджлісу.

На знак протесту проти депортації з Криму та ігнорування російськими окупантами його прав, з 21 листопада 2016 року Недім Халілов оголосив голодування, залишивши лише споживання рідини.

На даний час здоров'я Халілова різко погіршилося, його життю загрожує небезпека, констатують у Меджлісі кримськотатарського народу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-