Представник омбудсмена: з Криму до РФ вивезли понад 4000 дітей-сиріт - 03.10.2016 17:22 — Новини Укрінформ
Представник омбудсмена: з Криму до РФ вивезли понад 4000 дітей-сиріт

Представник омбудсмена: з Криму до РФ вивезли понад 4000 дітей-сиріт

1057
Ukrinform
Кримські діти-сироти після окупації півострова безкарно вивозяться на територію Росії.

Про це заявляє КримSOS.

"З окупованого Криму до Росії вивезли понад 4 тисячі дітей-сиріт. За словами представника омбудсмена України Оксани Філіпішиної, дітям примусово переробили українські документи на російські", - йдеться у повідомленні.

За даними Філіпішиної, до Криму з Росії організовано завозилися кандидати у прийомні батьки, які брали дітей на тимчасове виховання.

"Були організовані так звані "поїзди щастя", де просто ешелонами завозилися кандидати в усиновлювачі, але потім з'ясувалося, що це були кандидати у прийомні батьки. І дітей віддавали не на всиновлення, а на так звані прийомні сім'ї... Будь-які ноти навіть з боку українського уряду просто зависають у повітрі", - розповіла Філіпішина.

Вона повідомила, що Росія не реагує на заяви України про незаконність вивезення дітей з Криму.

"Ми отримуємо відповіді, що Крим - територія Росії, це вже наші діти, і влаштування їх в різні форми виховання є суто справою Росії", - зазначила представник омбудсмена України.

За її словами, вивезеним з Криму дітям примусово замінили українські документи на російські.

"Дітей ніхто не питав. Був тільки один випадок щодо трьох дівчаток із Сімферопольської школи-інтернату, які заявили свою незгоду з тим, що Крим - Росія. Це були підлітки 15-16 років, які сказали, що вони не визнають анексію і не хочуть бути громадянами Росії", - розповіла Філіпішина.

Вона повідомила, що цим дітям-сиротам видали на руки повний пакет документів, посадили на потяг Сімферополь-Київ і відправили на материкову частину України.

Представник омбудсмена з прав дітей зазначила, до кінця цього року навчати кримчан-вихованців будуть повністю за російськими стандартами, а, отже, вони не матимуть гарантованого Україною доступу до вивчення мови і загальноосвітньої програми.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>