Умеров не виключає, що його оголосять психічно хворим

Умеров не виключає, що його оголосять психічно хворим

3887
Укрінформ
Заступник глави Меджлісу Ільмі Умеров не виключає, що примусову судово-психіатричну експертизу в Криму хочуть провести заради того, щоб визнати його психічно хворим.

Про це Умеров сказав в ефірі "112 Україна".

"Мета - визнати Ільмі Умерова психічно нездоровим і таким чином дискредитувати мене та орган, який я представляю", - сказав заступник глави Меджлісу.

Спочатку, додав він, коли йшлося про добровільне амбулаторне проведення цієї експертизи, Умеров припускав, що слідчі хочуть переконатися в тому, що він психічно здоровий, "щоб потім під час судового засідання не "косив". "Але зараз, коли ми активізувалися та почали оскаржувати деякі рішення слідства, мета та завдання у них можуть бути прямо протилежні", - сказав заступник глави Меджлісу.

За його словами, є відповідний документ про те, що завтра, 11 серпня, у Криму відбудеться засідання суду щодо примусового відправлення його до психіатричного стаціонару для проведення судово-психіатричної експертизи. "Ми ілюзій не маємо. Я знаю, що рішення суду на 100% буде на підтримку слідчого та прокурора. Будемо оскаржувати рішення в інших інстанціях, хоча й там будуть рішення такі ж", - сказав Умеров.

Адвокат Умерова стверджує, що за ту статтю, по якій звинувачують його підзахисного, проведення судово-психіатричної експертизи не є обов’язковим.

"Бажано проведення судово-медичної експертизи, оскільки у мене насправді є серйозні захворювання, які до психіатрії не мають жодного відношення", - додав заступник глави Меджлісу.

Як повідомлялося, Умерову пред'явлено обвинувачення за ст. 280.1 КК РФ - публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності РФ. У тексті обвинувачення вказано, що Умеров 19 березня 2016 в ефірі телеканалу ATR говорив про необхідність повернення Криму і Донбасу під юрисдикцію України. 12 травня 2016 Умерову було взято підписку про невиїзд.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-