Посол США: Усі безпекові розмови з Москвою починатимуться з Криму

Посол США: Усі безпекові розмови з Москвою починатимуться з Криму

2500
Ukrinform
Спроби Росії так чи інакше "оформити" спробу анексії Криму не скасовують того факту, що півострів належить Україні, заявив під час телефонної прес-конференції у Брюсселі посол США при ОБСЄ Денієл Байєр.

За його словами, саме з питання повернення Криму починатимуться будь-які розмови про безпеку в Європейському регіоні, повідомляє Радіо Свобода.

"Незалежно від того, до яких гімнастичних "вправ" вдаватиметься Кремль, перемальовуючи території на карті, наша позиція, коли представники Росії починають говорити про майбутнє європейської безпеки – це те, що будь-яка розмова про європейську безпеку починається з питання Криму. І з того, що Росія намагається перекроїти кордони збройним шляхом у ХХІ столітті", – заявив посол.

За словами Байєра, він не знає, які цілі ставить перед собою Росія, підпорядковуючи анексований Крим тому чи іншому своєму федеральному округу, але впевнений, що російські платники податків сплачують надзвичайно високу ціну за такі дії. Посол додав, що, незважаючи на такі потуги Кремля, Крим все одно юридично залишається частиною України, і саме з цього виходять у своїй політиці Сполучені Штати й інші західні держави.

Окрім того, Байєр висловився про врегулювання конфлікту на Донбасі, зауваживши, що Росія має підкріпити свої заяви про прагнення миру конкретними діями, передовсім – виконанням пункту Мінських угод про повернення ділянки кордону на Донбасі під контроль України.

Як повідомляв Укрінформ, 28 липня президент Росії ліквідував окремий округ анексованого Криму і приєднав півострів до Південного федерального округу.

Фото: USOBCE

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>