Прикордонники звинуватили Росію у викраденні бурової

Прикордонники звинуватили Росію у викраденні бурової

Заява
2152
Ukrinform
Державна прикордонна служба України звинувачує Росію у викраденні бурової установки.

Про це йдеться у заяві ДПСУ.

"16-17 липня цього року кораблем Морської охорони Держприкордонслужби у взаємодії з літаком Військово-Морських Сил ЗС України виявлено та задокументовано факт відбуксирування самопідйомної бурової установки (СПБУ) "Сиваш" з рейду порту н.п. Чорноморське (тимчасово окупована територія АР Крим) в район Голіцинського газового родовища, яке розташоване у В(М)ЕЗ України", - зазначають у відомстві.

ДПСУ інформує, що у 2014 році вказана платформа, яка належить ДАТ "Чорноморнафтогаз", була незаконно захоплена Російською Федерацією під час анексії Криму.

"Дана діяльність пов'язана з продовженням РФ незаконних розвідувально-бурових робіт на морському шельфі України, що є грубим порушенням норм Конвенції ООН з морського права та закону України "Про виключну (морську) економічну зону України", - стверджують прикордонники. 

Екіпаж буксиру та СПБУ "Сиваш" проінформував  про виявлені порушення та відповідальність за незаконне здійснення будь-якої діяльності у В(М)ЕЗ України. При обстеженні району родовища на бурових установках та платформах прикордонники зафіксували озброєних осіб.

За фактами порушення міжнародного Морського права та законодавства України поінформовано зацікавлені міністерства та відомства. Наразі МЗС України готує ноту, яка буде офіційно доведена російській стороні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-