Судилище над Меджлісом продовжиться 25 квітня

Судилище над Меджлісом продовжиться 25 квітня

Укрінформ
Наступне засідання суду у справі про заборону Меджлісу кримськотатарського народу призначено на 25 квітня 2016 року. В ході сьогоднішнього засідання суд максимально відмовлявся від залучення до справи доказів, які доводять надуманість обвинувачень в «екстремістській діяльності Меджлісу».

Про це повідомляє кримське агентство «Аргументи тижня - Крим», що проводить текстову онлайн-трансляцію із залу суду.

Адвокати відповідачів заявили про необхідність залучення до справи документів і резолюцій, прийнятих Генеральною асамблеєю ООН, у зв'язку з тим, що вони дають визначення кримських татар як корінного народу.

Суд вважає, що визначення кримських татар як корінного народу Криму «не є предметом розгляду засідання», на що позивач відповів, що «в документах йдеться про права корінних народів і їх взаємодію з представницькими органами в міжнародному просторі».

Крім того, визначення в документах пояснюють, «чому Меджліс не легалізований у російському законодавстві».

Незважаючи на протести представників «прокуратури», «мін'юсту» і «рескомнацу», суд частково задовольнив клопотання захисту Меджлісу, залучивши до справи лише деякі матеріали Генеральної асамблеї ООН.

Одночасно, суд відмовив у клопотанні відповідача про залучення до судового розгляду нових осіб, зокрема голови ЦВК Курултаю Заїра Смедляєва і «голови» так званого рескомнацу Заура Смирнова, які могли б дати «вичерпні пояснення щодо спірних питань».

Крім того, адвокати відповідача клопотали про повторну лінгвістичну експертизу документів Меджлісу незалежними експертами, аргументуючи тим, що у наданих документах суду не зазначено ні досвід, ні кваліфікація експерта, ні навіть пояснення, в якій саме галузі він експерт».

Проте, суд відхилив дане клопотання, але пішов назустріч «прокуратурі», яка настояла на приєднання до справи судової лінгвістичної експертизи заяв голови Меджлісу Рефата Чубарова і ряду документів, які, на думку позивача, «підтверджують екстремістську спрямованість діяльності Меджлісу».

Для ознайомлення з новими, долученими до справи матеріалами, а також у зв'язку з відсутністю в Криму «основного фігуранта справи» Нарімана Джелялова, судове засідання перенесли на 25 квітня на 9.30.

Як повідомляв Укрінформ, 15 квітня о 10.03 відкрилося чергове засідання суду за позовом «прокуратури» Криму, що вимагає заборони Меджлісу кримськотатарського народу і визнання його екстремістською організацією. 13 квітня так званим прокурором Криму було винесено рішення про призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-