Ситуація із правами людини в окупованому Криму жахлива - представник Держдепартаменту США

Ситуація із правами людини в окупованому Криму жахлива - представник Держдепартаменту США

370
Ukrinform
Ситуація із дотриманням прав людини в окупованому Росією Криму є жахливою. Про це заявив у середу в Херсоні під час зустрічі з першим заступником голови облдержадміністрації Валентиною Січовою керівник Департаменту з питань демократії, праці та прав людини Держдепартаменту США Роберт Бершинськи.  
Ситуація із дотриманням прав людини в окупованому Росією Криму є жахливою.
Про це заявив у середу в Херсоні під час зустрічі з першим заступником голови облдержадміністрації Валентиною Січовою керівник Департаменту з питань демократії, праці та прав людини Держдепартаменту США Роберт Бершинськи, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"В Держдепартаменті США я займаюсь правами людини. Ми розуміємо, що зараз ситуація з правами людини на окупованому півострові є жахливою", - сказав Бершинськи.
За його словами, жахливим, зокрема, є те, що в Криму не мають можливості працювати незалежні ЗМІ, що там людей незаконно судять та утримують у в'язницях.
Нагадаємо, як йдеться у доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини, яка була оприлюднена головою Моніторингової місії ООН з прав людини Фіоною Фейзер на початку березня, ситуація з правами людини у Криму залишається вкрай складною. Кримські татари, які беруть участь у демонстраціях, піддаються переслідуванням, арештам за нібито приналежність до «терористичних» організацій. Занепокоєння ООН викликає також можливе визнання Меджлісу екстремістською організацією і заборона його діяльності. Крім того, єдиний храм УПЦ Київського патріархату в Сімферополі може бути закритий. Жителі Криму, які відмовляються приймати громадянство РФ, зазнають переслідувань. Управління Верховного Комісара ООН з прав людини зверталося до так званої влади Криму із закликом утриматися від заборони Меджлісу та припинити переслідування його членів. 
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>