Сполучені Штати ніколи не визнають анексію Криму Росією - помічник міністра оборони США

Сполучені Штати ніколи не визнають анексію Криму Росією - помічник міністра оборони США

208
Ukrinform
Сполучені Штати ніколи не визнають анексію Криму Росією і домагатимуться повернення півострова Україні, навіть якщо це потребуватиме багато десятиліть.
Сполучені Штати ніколи не визнають анексію Криму Росією і домагатимуться повернення півострова Україні, навіть якщо це потребуватиме багато десятиліть.
Про це в інтерв’ю "Голосу Америки" заявив помічник міністра оборони США з питань Росії, України та Євразії Майкл Карпентер.
"Вочевидь, Крим є довготерміновою проблемою. І ми підходимо до її вирішення відповідно. Щойно ми відзначили 75-ту річницю Декларації Веллеса, якою США не визнавали окупацію Радянським Союзом країн Балтії у 1940 році. Ми дотримувалися цієї позиції багато десятиліть. Я думаю, що наш підхід щодо Криму буде подібним", - зазначив він.
За словами Карпентера, США вважають спробу анексії Криму Росією незаконною: "Наголошую на слові "спроба", бо ми не бачимо жодної легітимності у тому, що Росія зробила у Криму. Ця спроба анексії повністю суперечить нормам міжнародного права. Тому ми займемо жорстку політику невизнання. Деякі санкції проти Росії, які ми запровадили конкретно за незаконну спробу анексії Криму, будуть залишатися і надалі".
"Ми не здаємося щодо Криму. Ми визнаємо, що ця проблема не має військового вирішення, так само як і немає військового вирішення проблеми Донбасу", - додав представник Пентагону.
Стосовно ролі Росії на Донбасі, він зазначив: "Росія командує та контролює сепаратистів на сході Україні. Ми бачимо, що Росія продовжує постачати важке озброєння в регіон. Ми переконані, що російські сили все ще присутні на території Східної України. Вони тренують та контролюють сепаратистів на Донбасі. Ця проблема не виникла на Донбасі спонтанно. Цю проблему роздмухує Росія. І так було з початку конфлікту".
Карпентер нагадав, що з початку українсько-російського збройного конфлікту США надали Україні допомогу на $265 мільйонів. "Ці кошти пішли на проведення навчань та на різне обладнання – від радарних установок до приладів нічного бачення, рацій, автомобілів та патрульних човнів тощо", - сказав він.
Водночас, зазначив помічник міністра оборони США, "я думаю, розділяти допомогу на категорії – летальна і не летальна – не зовсім вірно. Потрібно розуміти, які військові можливості повинна мати Україна в майбутньому. Наше завдання – навчити українські сили, зробити їх більш боєздатними, а пізніше – сумісними зі стандартами НАТО".
Карпентер зазначив, що "протягом двох десятиліть українські збройні сили були суттєво послаблені через корупцію, погане командування, брак уваги, брак ресурсів. Після військового втручання Росії, українські збройні сили були не в стані себе захистити". 
"Наше перше завдання – виправити це. Тому ми запровадили потужну програму навчань, як загалом для військових, так і для сил спеціального призначення. Наші радники працюють в Україні, консультуючи Міністерство оборони. Ми допомагаємо провести реформу української армії та безпосередньо в Міністерстві оборони", - розповів представник Пентагону, додавши, що, на його думку, США "багато зробили, щоб збільшити здатність України себе захистити".
При цьому Карпентер спростував можливість надання Штатами Україні летальної зброї через інші країни: "Ні, неправда. Я думаю, ви могли переконатися, що ми відкриті щодо допомоги, яку ми надаємо Україні. Тож ми не робимо жодних спроб надати Україні зброю через інші країни".
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-