В Україні варто ввести «випробувальний» контракт для військових – експерт

В Україні варто ввести «випробувальний» контракт для військових – експерт

Укрінформ
В Україні варто ввести попередній тримісячний контракт для військових, після закінчення якого вони повинні самостійно обирати, чи укладати основний договір на військову службу.

Таку думку кореспонденту Укрінформу висловив голова Об'єднання організацій роботодавців «Національна асоціація підприємств оборонної промисловості України» Андрій Сенченко.

«Я вважаю, що на сьогодні потрібно ввести попередній тримісячний контракт. Тобто, людина добровільно повинна укласти договір на 100 днів військової служби. Це буде інтенсивна підготовка з численними фізичними навантаженнями, після завершення якої з’явиться вибір - підписати основний контракт, служити в резерві або відмовитись», - розповів фахівець.

За його словами, такий контракт допоможе виявити осіб, які дійсно хочуть проходити військову службу в ЗСУ, адже на сьогодні склалася ситуація, коли багато людей не бажають залишатись в армії після закінчення терміну служби.

Щоправда, вважає експерт, передусім потрібно також «удосконалити» систему мотивації. Зокрема, служба в армії повинна надавати багато можливостей для подальшого розвитку люди, а не бути лише місцем тимчасового працевлаштування.

І тут, як наголошує Сенченко, мова йде не тільки про гроші, а й можливість коштом держави отримати власне житло або, наприклад, вищу освіту для того, щоб за можливості піти в іншу сферу.

«Потрібно, аби людина самостійно хотіла служити… Але на сьогодні престиж військової служби зникає, і його потрібно повертати», - додав Сенченко.

Як повідомляв Укрінформ, глава президентської партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко прогнозує, що Верховна Рада може скасувати обов'язковий військовий призов уже в 2023 році.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-