В Україні створять перелік замінованих зон Донеччини та Луганщини

В Україні створять перелік замінованих зон Донеччини та Луганщини

Укрінформ
Кабінет Міністрів ухвалив рішення, яке передбачає створення переліку замінованих зон на території Донецької та Луганської областей.

Як передає Укрінформ, про це інформує Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

"На своєму засіданні 16 червня 2021 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до Правил позначення небезпек, пов'язаних з мінами та вибухонебезпечними предметами - наслідками війни. Зокрема, вони передбачають складання переліку позначених небезпечних районів, ведення їх обліку та запровадження єдиної форми маркувальних знаків", - йдеться у повідомленні.

Заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ростислав Замлинський зауважив, що наявність переліку дозволить краще розуміти необхідність та черговість позначення небезпечних ділянок, планувати заходи з виготовлення маркувальних знаків.

Окрім того, передбачається впровадження єдиної форми маркувальних знаків.

«Значна частина забруднених вибухонебезпечними предметами – наслідками війни районів розташована вздовж автомобільних доріг державного, регіонального та місцевого рівня. Встановлення на узбіччях автомобільних доріг щитів дозволить інформувати про наявні небезпеки водіїв транспортних засобів, пішоходів та місцевих мешканців. Щити фактично використовуються для позначення небезпечних ділянок у світі та в Україні, і існує необхідність запровадження єдиного підходу до їх виконання. Наприклад, розміри повинні становити 70 х 140 сантиметрів, а встановлюватися щити мають на відстані не менше 300-500 метрів один від одного», - додав Замлинський.

Читайте також: На Миколаївщині перед пляжним сезоном очистили морське дно від вибухонебезпечних предметів

Він зауважив, що для того, аби мати єдиний підхід і сам інтерактивний перелік, суб‘єкт, який здійснив позначення небезпечного району, повинен надіслати до Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій примірник акту приймання - передачі системи позначення разом із описом та зразком попереджувального знака - інформаційного щита за визначеною формою.

Урядовець наголосив, що запровадження єдиної форми попереджувальних знаків забезпечить єдиний підхід до їх виконання та зробить їх впізнаваними серед населення. Прийняття цих змін сприятиме підвищенню рівня безпеки та збереженню життя і здоров’я людей на території Донецької та Луганської областей.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-