На сході України виявили 300 мінних полів

На сході України виявили 300 мінних полів

Укрінформ
На сході України організація з гуманітарного розмінування HALO Trust виявила 297 мінних полів загальною площею понад 26 мільйонів кв. м.

Як передає Укрінформ, про це у програмі "На самом деле: мир" телеканалу "Дом" повідомила координаторка з інформування про мінну небезпеку, помічниця з операцій HALO Trust Ася Болотова.

HALO Trust проводить гуманітарне розмінування на підконтрольній українському уряду частині Донецької та Луганської областей з 2015 року. Нині там працюють 450 співробітників організації, з яких безпосередньо до розмінування залучено 400. Особливості гуманітарного розмінування - демінери не знешкоджують снаряди, міни, вони займаються лише їх виявленням, пояснила Болотова.

Читайте також: США за 16 років виділили Україні понад $68 мільйонів на знищення застарілої зброї й розмінування

"Наших фахівців ми називаємо демінерами - це люди, які займаються тільки пошуком вибухонебезпечних предметів. Використовуючи правильні методи, правильні техніки, вони знаходять небезпечний предмет, але з ним не контактують. А сапер - це фахівець, який може встановити вибухонебезпечний предмет, може його отримати, утилізувати, знищити", - зазначила Болотова.

У команді демінерів працюють як чоловіки, так і жінки. Додаткової освіти для цієї професії не потрібно, всьому необхідному їх навчають на тренінгу, який триває п'ять тижнів.

"Цього часу достатньо для того, щоб людина навчилася тому, як необхідно займатися пошуком вибухонебезпечних предметів… Це буквально тільки три дні лекцій, решта - це практика. І по закінченню тренінгу людина складає іспит. Якщо вона не набере певної кількості балів - її знань недостатньо, і в поле випустити ми її не зможемо. Це, насамперед, безпека", - підкреслила координаторка HALO Trust.

Читайте також: Розмінування території України здійснюють понад 600 піротехніків ДСНС

До початку розмінування йде процес виявлення небезпечних ділянок. Цим займаються три спеціальні групи HALO Trust, загальна чисельність - 12 осіб. Їх завдання - виїхати до населеного пункту і зібрати його історію, пов'язану з бойовими діями.

"Щоб розуміти: чи були інциденти, чи були блокпости, що відбувалося на цій території. Збір такої інформації триває не день і не тиждень. Тому що пошук ключових інформаторів - це дуже складне завдання, насправді. Також ці групи повинні виявити загрозу, з чим ми маємо справу: це протитанкові міни, протипіхотні міни тощо", - описала роботу групи Болотова.

У підсумку ця спецгрупа виявляє заміновану територію, визначає приблизну її площу, відзначає специфіку можливих вибухонебезпечних предметів - протитанкові міни, протипіхотні міни, розтяжки тощо.

Читайте також: Для українських військових провели заняття з мінної безпеки через зростання кількості підривів

"Виявляючи мінні поля, ми їх маркуємо. І на цей час ми вже виявили 297 мінних полів загальною площею понад 26 млн кв. м", - заявила координаторка HALO Trust.

Далі створюється план розмінування, він затверджується в Міністерстві оборони України. На підставі плану визначається кількість команд демінерів, яке обладнання та техніка їм потрібні, яка технологія пошуку вибухонебезпечних предметів буде застосовуватися.

Вже під час роботи в полі при виявленні вибухонебезпечного предмета демінер його маркує. Потім подається заявка військовим спецслужбам, які вже утилізують міни, снаряди тощо.

"Як я вже згадувала, ми не контактуємо з вибухонебезпечними предметами. Щойно предмет був знайдений, чи то під час розмінування, чи то під час обстеження території, викликаються вже військові або є ще спеціальна служба транспорту України. Ми подаємо заявку, цю заявку військові оперативно розглядають, у нас є кооперація в цьому напрямі", - пояснила Болотова.

Читайте також: Німеччина є одним з основних донорів програм з розмінування

Як повідомляв Укрінформ, віцепрем'єр-міністр - міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявляв, що на розмінування окупованих на сході України територій знадобиться не менше 25-30 років.

HALO Trust – це британська благодійна та американська некомерційна організація, що займається виявленням наземних мін та боєприпасів, що можуть становити небезпеку для цивільних осіб.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-