НСЗУ уклала контракти на лікування у стаціонарі з майже 1100 медзакладами

НСЗУ уклала контракти на лікування у стаціонарі з майже 1100 медзакладами

Укрінформ
Національна служба здоров'я (НСЗУ) уклала контракти на лікування пацієнтів у стаціонарних умовах із 1081 медичним закладом, загальна сума контрактів - 30 млрд гривень.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у повідомленні НСЗУ у Фейсбуці.

"На надання медичної допомоги пацієнтам в стаціонарних умовах, станом на сьогодні, Національна служба здоров’я України уклала договори з 1 081 медичним закладом. На загальну суму - понад 30 млрд грн. З них - 1 046 закладів законтрактовано на надання стаціонарної допомоги без проведення хірургічних операцій, 844 заклади – на здійснення хірургічних операцій у стаціонарних умовах", - повідомляє служба.

Читайте також: У лікарнях Києва - найбільше COVID-хворих із початку пандемії

Згідно з повідомленням, за надання стаціонарної допомоги пацієнтам закладами охорони здоров’я НСЗУ вже виплатила понад 28 млрд грн. Зокрема, 16 млрд грн отримали заклади за надання стаціонарної допомоги без проведення хірургічних операцій, 11 млрд грн – за надання хірургічної допомоги. При цьому найбільше коштів отримали: Дніпропетровська обласна клінічна лікарня ім. Мечникова - понад 230 млн грн, Олександрівська клінічна лікарня міста Київ - понад 198 млн грн та клінічна лікарня швидкої медичної допомоги Львова - понад 191 млн грн.

НСЗУ нагадує, що в межах пакету “Стаціонарна допомога дорослим і дітям без проведення хірургічних операцій” пацієнт отримує такі послуги: профілактику, діагностику, лікування (в тому числі медикаментозне), медичну допомогу вагітним з ускладненим перебігом вагітності, медичну реабілітацію в гострому періоді. Якщо пацієнту призначено планову або ургентну операцію - передбачено пакет “Хірургічні операції у стаціонарних умовах”. До безоплатних медичних послуг за цим пакетом входить увесь перелік з пакета “Терапевтичні госпіталізації” та додатково: проведення хірургічної операції з забезпеченням анестезії; інструментальні та лабораторні обстеження; післяопераційний моніторинг пацієнта, знеболення та подальша медикаментозна терапія; ліки, які заклад отримує через централізовані закупівлі.

Читайте також: З 1 липня НСЗУ долучиться до програми реімбурсації інсуліну – Радуцький

Пацієнт може отримати безоплатно послуги за пакетами стаціонарної допомоги у таких випадках:

  • за направленням сімейного або лікуючого лікаря;
  • коли пацієнта доставляє до лікарні бригада екстреної медичної допомоги;
  • за направленням з іншого клінічного підрозділу або закладу в разі, якщо людина вже лікується у стаціонарі;
  • при переведенні з іншого підрозділу або закладу;
  • за самозверненням у невідкладному стані.

Як повідомлялося, лікарні України станом на 4 березня можуть укласти угоди з Національною службою здоров’я України за програмою медичних гарантій на 2021 рік за 14 пакетами. Їх цього року всього буде 35 із загальним бюджетом 125 млрд грн.

Нова програма медичних гарантій почне діяти з 1 квітня 2021 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-