План оборони України буде представлений наступного року — міністр

План оборони України буде представлений наступного року — міністр

Укрінформ
План оборони України буде представлений наступного року. Головне завдання цього року – зробити оборонний огляд і аналіз безпекового контексту.

Про це розповів міністр оборони Андрій Загороднюк в інтерв’ю Радіо Свобода.

“У нас взагалі стратегічне планування – це один із найбільших пріоритетів. Тому що Президент вже через декілька днів після призначення уряду поставив завдання Міноборони розробити так званий план оборони", - розповів Загороднюк.

Він уточнив, що цей документ періодично переглядатиметься, "тому що ситуація динамічна". Водночас, паралельно з ним розроблятимуться концепції щодо кожного виду ЗСУ. "І в кожному з цих видів буде план розвитку спроможностей, який буде базуватися на загрозах, які ми бачимо, на сценаріях загроз, які ми бачимо перед Україною, можуть стояти, чи зараз або у найближчій перспективі. Далі вже питання фокусу”, - сказав міністр.

За його словами, план оборони України буде представлений наступного року, але проєкт плану, перші напрацювання будуть уже цьогоріч.

“У цьому році наше головне завдання – це зробити (це також не буде закінченим) оборонний огляд і, взагалі, аналіз безпекового контексту. Тому що взагалі процес такий: ми спочатку аналізуємо наявні ситуацію і безпековий контекст, при чому не тільки у військовій сфері, а й всіх чинників: економічних, політичних, культурних, соціальних і так далі, які можуть впливати на ситуацію з безпекою в країні. Паралельно з цим робиться оборонний огляд, тобто огляд спроможностей, які є наявні зараз. Далі, базуючись на цьому, ми визначаємо сценарій загроз. Далі, базуючись на сценаріях загроз, визначається вже стратегія оборони і, звичайно, стратегія національної безпеки. Це паралельно також”, - зазначив він.

Читайте також: Загороднюк каже, що не можна швидко реформувати Військово-морські сили

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила 20 вересня закон "Про внесення змін до закону України "Про оборону України" щодо організації оборони держави".

Згідно з документом планом оборони є сукупність документів, які визначають зміст, обсяги, виконавців, порядок і строки здійснення політичних, економічних, соціальних, військових, наукових, науково-технічних, інформаційних, правових, організаційних, інших заходів держави щодо підготовки до збройного захисту та її захист у разі збройної агресії або збройного конфлікту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-