Рева заявляє, що не називав жителів ОРДЛО

Рева заявляє, що не називав жителів ОРДЛО "мерзотою"

Укрінформ
Міністр соціальної політики Андрій Рева запевнив, що всім громадянам України, які проживають на тимчасово окупованих територіях Донбасу, пенсії виплачуються за особистим зверненням на підконтрольній Києву території.

Про це він написав у Facebook.

“Я вважав і вважаю обов’язком уряду допомогу мешканцям окупованих територій в отриманні соціальних виплат, включаючи пенсії. Більше того, сьогодні всім громадянам України, хто проживає на тимчасово окупованих територіях, пенсії за особистим зверненням виплачуються на території, підконтрольній уряду”, - зазначив Рева.

Він розповів, що дійсно не всі громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території, на сьогоднішній день отримують пенсію від Української держави і причини для цього різні.

Так, за його словами, деякі люди через фізичну немічність не можуть перетнути лінію розмежування, а деякі свідомо не бажають її перетинати через страх зустрічі з українськими правоохоронцями.

Водночас він зауважив, що дуже часто від громадських активістів, правозахисників, міжнародних партнерів лунають пропозиції забезпечити виплату пенсій всім без винятку громадянам України, які проживають на окупованій території. Міністр переконаний, що на питання, чи потрібно це робити, кожен український громадянин має самостійно дати відповідь.

“Особисто я вважаю, що тим громадянам України, хто зі зброєю в руках воює проти власної країни, убиває наших солдат і офіцерів, платити пенсії неприпустимо. Саме цю категорію українських громадян я вважав, вважаю і буду вважати негідниками, які самі себе поставили за межі правового поля. Я вважаю негідниками тих наших співгромадян, хто заради подвійної пенсії сприяв окупації української землі, а тепер очікує на отримання російського паспорта разом з подвійною пенсійною виплатою, анонсованою окупантами”, - наголосив Рева, спростувавши раніше поширену інформацію, що він назвав жителів ОРДЛО “мерзотою”.

При цьому урядовець додав, що та фраза була вирвана із півгодинного інтерв'ю в сюжеті ВВС й використана як ілюстрація нібито його особистого ставлення до всіх без винятку громадян України, які проживають на окупованій території.

“Я звернув увагу шановної журналістки, що справжньою причиною страждань людей на окупованих територіях є не українська влада, а російська агресія, окупація. Адже проблеми із соціальними виплатами існують лише там, де уряд не контролює ситуацію. Інтерв`ю тривало більше півгодини. Ми спілкувалися по всіх проблемах тимчасово окупованих територій, в тому числі обговорювали причини окупації. Але коли я подивився сюжет ВВС, то сказати, що я був шокований цим сюжетом - означає не сказати нічого”, - додав Рева.

Міністр запевнив, що в жодному разі не вважає “негідниками” тих українських громадян, хто свідомо не допомагає окупантам і які просто стали їх заручниками, винними у ситуації, що склалася.

Читайте також: Раду закликають звернутися до світу через "паспортизацію" РФ на Донбасі

“Переконаний, що українська влада має здійснювати диференційований підхід до своїх громадян, які проживають на тимчасово окупованих територіях. Тим, хто став заручником ситуації, - максимальна підтримка і захист з боку держави, а тим негідникам, хто свідомо допомагає окупантам, необхідно продемонструвати силу закону. Саме так, на мою думку, лише і можна перемогти”, - наголосив міністр.

Раніше низка ЗМІ з посиланням на опублікований журналістом ВВС Ольгою Мальчевською сюжетпоширили повідомлення про те, що міністр соціальної політики Андрій Рева різко висловився про людей, які проживають на окупованих територіях і змушені перетинати лінію розмежування на Донбасі.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-