Українцями вважають себе 60% тих, хто перетинає КПВВ на Донбасі

Українцями вважають себе 60% тих, хто перетинає КПВВ на Донбасі

Опитування
Укрінформ
Шістдесят відсотків громадян, які перетинають контрольні пункти в'їзду-виїзду (КПВВ) у Донецькій і Луганській областях, вважають себе громадянами України.

Про це розповів аналітик Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва, керівник Центру досліджень проблем Російської Федерації Національного інституту стратегічних досліджень Петро Бурковський під час презентації результатів соціологічного опитування в Укрінформі.

"Серед опитаних на КПВВ 60% ідентифікують себе у першу чергу як громадяни України", - сказав він.

Крім того, за даними опитування, 18% респондентів назвали себе жителями регіону, 3% вважають себе громадянами РФ/СРСР, 3% - представниками своєї національності, народу, 5% - громадянами Л/ДНР, 5% - важко сказати.

За словами Бурковського, цифра у 60% показує, що політика, яку намагається проводити Росія, зокрема останній указ президента РФ про можливість спрощеного надання громадянства, паспортів, може бути успішною лише з економічних міркувань.

"Із політичних міркувань люди, навіть якщо отримають у певних економічних цілях паспорт РФ, не перестануть вважати себе громадянами України", - переконаний експерт.

Крім того, він зауважив, що у більшості громадян, які були опитані на КПВВ, зберігається інтерес до залученості у суспільно-політичне життя країни.

Так, 62% громадян вважають, що жителі непідконтрольних територій мають право голосувати на виборах Президента і 56% висловили особисте бажання брати участь у виборах.

"Тобто всі тези російської пропаганди, що там уже говорять і про окремий народ, і про останню ініціативу з видачі паспортів (паспорти РФ - ред.), опитування, хоч воно і не є класичним, точним кількісним опитуванням, спростовує. Нічого подібного на окупованих територіях у великих масштабах немає, значною мірою політика РФ щодо створення уламку "руського міра" не зовсім працює. Це дає підстави для обережного оптимізму", - переконаний Бурковський.

Читайте також: РНБО може зібратися після засідання Радбезу ООН через російські паспорти на Донбасі

У свою чергу директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна зазначила, що люди, які їздять через КПВВ, більше прихильні до України й не можуть із точністю презентувати настрої на непідконтрольних територіях.

Опитування було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" на контрольних пунктах в'їзду-виїзду (КПВВ) у Донецькій і Луганській областях (Гнутово, Новотроїцьке, Майорськ, Станиця Луганська) 4-23 березня 2019 року. Участь в опитуванні взяли 800 респондентів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-