Із початку бойових дій на Донбасі звільнені або знайдені 3239 осіб - СБУ

Із початку бойових дій на Донбасі звільнені або знайдені 3239 осіб - СБУ

Укрінформ
З 7 квітня 2014 року на Донбасі, де тривають бойові дії, звільнено або знайдено 3239 людей.

Про це свідчать дані інформаційного обліку військовослужбовців та цивільних осіб, які були позбавлені волі або зникли безвісти в районі проведення антитерористичної операції, що ведеться Об’єднаним центром, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на дані СБУ.

"З них у період з січня 2018 року по теперішній час знайдені або звільнені 24 особи", – йдеться у повідомленні.

У відомстві нагадали, що в зв’язку з тим, що частина територій Донбасу перебуває під контролем незаконних збройних формувань, визволення заручників та їх повернення на підконтрольну українській владі територію залежить від результатів переговорів.

Читайте також: На Донбасі торік загинули 55 цивільних — ООН

"Відповідні пропозиції (щодо обміну) регулярно подаються на розгляд Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України та опрацювання із залученими в рамках Мінського формату міжнародними гуманітарними організаціями. Натомість, практична реалізація переговорних заходів утруднюється внаслідок різних підходів сторін до розуміння задекларованого принципу звільнення "всіх на всіх". Зокрема, вимог супротивної сторони включити у переговорний процес в рамках ТКГ окремі категорії осіб, які не підпадають під критерії визначені Мінським форматом (особи, що вчинили особливо тяжкі насильницькі злочини або кримінальні правопорушення, що не пов’язані з проведенням АТО тощо)", – пояснили у СБУ.

Наприкінці січня 2018 року у СБУ повідомили, що, на той момент, у заручниках на непідконтрольних уряду територіях Донбасу перебували 108 людей. Офіційно про обмін утримуваними особами з того часу не повідомляли.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-