Окупований Донбас уже п’яту зиму буде без чистої води, електрики й газу - ОБСЄ

Окупований Донбас уже п’яту зиму буде без чистої води, електрики й газу - ОБСЄ

Укрінформ
Для посилення дотримання режиму припинення вогню на сході України потрібні додаткові заходи, яка має погодити Тристороння контактна група.

Про це заявив голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ) Ертурул Апакан у своєму зверненні на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні, повідомляє сайт ОБСЄ

"Голова Місії знову наголосив на необхідності реалізації додаткових заходів для посилення дотримання режиму припинення вогню, які мають бути погоджені Тристоронньою контактною групою. Звертаючись до держав-учасниць ОБСЄ, посол відзначив, що нещодавні смерті свідчать про неповне дотримання режиму тиші. Окрім іншого, він зауважив, що особливе занепокоєння викликають наявність мін, а також розміщення сил і засобів у житлових районах і поблизу них", - йдеться у повідомленні.

За словами Апакана, для стійкого миру на сході України потрібні політичні рішення. "Для посилення переговорного процесу та нормалізації ситуації на місцях на сході України потрібні оновлене розуміння і відповідальний підхід", - заявив голова СММ.

Він також вказав на те, що багато мирних жителів на Донбасі вже п’яту зиму зустрічатимуть не лише в умовах відсутності безпеки і стабільності, але й без можливості забезпечення базових потреб, зокрема без чистої питної води, електрики і газу.

"З початку року завдяки тому, що Місія сприяла налагодженню діалогу і здійснювала моніторинг дотримання режиму припинення вогню, вдалося провести ремонтні роботи і технічне обслуговування на 90 об’єктах цивільної інфраструктури. Однак, як зазначив посол Апакан, задля забезпечення доступності комунальних послуг для всіх потрібне повне і стале дотримання режиму тиші", - йдеться у повідомленні.

З огляду на підвищення рівня напруженості через нещодавні інциденти в морі голова СММ знову закликав вдатися до стриманості та розпочати діалог для деескалації ситуації.

Читайте також: На Донеччині окупанти глушили безпілотник місії ОБСЄ

Як повідомлялося, прикордонні кораблі Російської Федерації 25 листопада вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеса до порта Маріуполь. Російські спецпризначенці обстріляли і захопили три українськіх судна у Керченській протоці, а також 24 моряків.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-