Тимчук розповів, для чого Росії потрібна провокація в Азовському морі

Тимчук розповів, для чого Росії потрібна провокація в Азовському морі

Укрінформ
Блокада корабельної групи ВМС ЗС України в Азовському морі свідчить про те, що РФ після фактичної економічної блокади українських портів перейшла до залякування військовими засобами.

Так координатор "Інформаційного спротиву" народний депутат України Дмитро Тимчук прокоментував агресію РФ у Чорному і Азовському морях.

"План Путіна, який реалізується через прикордонні ФСБ РФ, очевидний: після фактичної економічної блокади українських портів в Азовському морі перейти до залякування вже ВМС України своїми військовими засобами", - написав він.

Як нагадав експерт, днями МЗС України офіційно заявило, що в грудні ц.р. представить проект резолюції про мілітаризацію Росією Чорного і Азовського морів для розгляду на Генеральній асамблеї ООН.

"Таким чином, для Москви подібна провокація потрібна з двох причин: по-перше, створити «базу» для обвинувачень самого Києва в «агресивних діях» в Чорному і Азовському морях і під цим брехливим гаслом консолідувати своїх васалів в ГА ООН (Білорусь, Вірменія тощо), намагаючись поховати резолюцію, по-друге, дати чіткий сигнал Києву: для РФ не існує ніяких норм міжнародного права і двосторонніх домовленостей - що хочемо, то й робимо, а тому якщо Україна збирається захищати свої інтереси в Азовському і Чорному морях , то Москва діятиме, як Путіну в голову стукне. Наплювавши і на міжнародне право, і на міжнародне співтовариство, та й взагалі на всіх і вся", - констатував Тимчук.

Як повідомляло командування ВМС ЗС України, прикордонні кораблі Російської Федерації 25 листопада здійснили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира "Яни Капу", в результаті чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрну огорожу, втрачено рятувальний пліт.

У ВМС запевняють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Читайте також: Російські військові захоплюють катери ВМС України - Бабін

Водночас в ФСБ Росії заявили, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і прямували до Керченської протоки".

У МЗС України зазначили, що розцінюють агресивні дії кораблів Російської Федерації як порушення норм Статуту ООН і Конвенції ООН з морського права.

За даними ВМС, українські військові кораблі вже кілька годин не можуть зайти в Керченську протоку, оскільки рух в ній перекрито в обидва боки "у зв'язку з посадкою на мілину танкера перед мостом з боку Азовського моря".

Крім того, було зафіксовано візит двох ударних вертольотів ЗС РФ Ка-52 на бойовий курс із захопленням на супровід бортовими системами управління зброєю катерів ВМС ЗС України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-