Український буксир

Український буксир "Яни Капу" росіяни таранили двічі - командувач ВМС

Укрінформ
Український рейдовий буксир «Яни Капу» двічі зазнав тарану з боку російських прикордонних кораблів.

Про це заявив в Одесі командувач Військово-морських сил України Ігор Воронченко, повідомляє Радіо Свобода.

"Щодо ранкових подій 25 листопада, коли російський корабель «Дон» пішов на таран українського рейдового буксира «Яни Капу», Воронченко зауважив, що буксир таранили не один раз, а двічі", - йдеться у повідомленні.

За словами командувача, представники російських ВМС близько 15 разів на небезпечну відстань наближалися до українських суден. Він назвав це «типовою провокацією з боку Росії».

До провокацій, за словами адмірала, вдавалися і вертольоти Ка-52, які ВМС раніше зафіксувало над своїми суднами.

Водночас на запитання, чи мали українські катери змогу застосовувати зброю у відповідь на провокацію з боку російських кораблів, командувач відповів, що ВМС «буде чітко використовувати всі норми морського міжнародного права».

Раніше колишній командувач ВМС України Сергій Гайдук поінформував, що під час зіткнення прикордонних кораблів в Азовському морі, крім українського буксира, був пошкоджений російський катер берегової охорони.

Читайте також: Українські катери біля Керченської протоки - у стані бойової готовності – ВМС

Як повідомляло командування ВМС ЗС України, прикордонні кораблі Російської Федерації 25 листопада вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Зокрема, корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира "Яни Капу", внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрну огорожу, втрачено рятувальний плот.

У ВМС запевняють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявили, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли до територіальних вод РФ і попрямували до Керченської протоки".

В МЗС України наголосили, що розцінюють агресивні дії кораблів Російської Федерації як порушення норм Статуту ООН і Конвенції ООН з морського права.

За даними ВМС, українські військові кораблі вже кілька годин не можуть зайти до Керченської протоки, оскільки рух у ній перекрито в обидва боки "у зв'язку з посадкою на мілину танкера перед мостом з боку Азовського моря".

Крім того, було зафіксовано захід двох ударних вертольотів ЗС РФ Ка-52 на бойовий курс із захватом на супроводження бортовими системами управління зброєю катерів Військово-морських сил ЗС України.

Фото ілюстративне

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-