Українські катери біля Керченської протоки - у стані бойової готовності – ВМС

Українські катери біля Керченської протоки - у стані бойової готовності – ВМС

Укрінформ
Українські бронекатери біля Керченської протоки перебувають у стані бойової готовності і готові до можливої висадки російського десанту.

Про це заявив в Одесі командувач Військово-морських сил України Ігор Воронченко, повідомляє Радіо Свобода.

«Наші екіпажі бронекатерів перебувають у бойовій готовності і готові до можливої висадки (російського – ред.) десанту», – сказав Воронченко, оцінивши обстановку біля Керченської протоки як «складну й напружену».

За його словами, зараз важко спрогнозувати, скільки часу українським суднам, які опинилися на вході до Азовського моря, доведеться чекати можливості перетнути протоку.

Водночас командувач ВМС спростував заяви Росії про те, що в протоці нібито сіло на мілину судно.

«Вони діють так, як діяли в 2014 році в бухті Донузлав у Криму, коли топили свої, російські кораблі, і наші кораблі не могли пройти. Станом на зараз ні з правого, ні з лівого боку ми пройти не можемо», – наголосив адмірал.

За його даними, наразі в районі Керченського мосту перебувають вісім кораблів Росії: два судна Чорноморського флоту і шість катерів прикордонної служби ФСБ.

Як повідомляло командування ВМС ЗС України, прикордонні кораблі Російської Федерації 25 листопада вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Зокрема, корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира "Яни Капу", внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрну огорожу, втрачено рятувальний плот.

Читайте також: Посол Кулеба заявив, що Росія провокує Україну, шукаючи морської війни

У ВМС запевняють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявили, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли до територіальних вод РФ і попрямували до Керченської протоки".

В МЗС України наголосили, що розцінюють агресивні дії кораблів Російської Федерації як порушення норм Статуту ООН і Конвенції ООН з морського права.

За даними ВМС, українські військові кораблі вже кілька годин не можуть зайти до Керченської протоки, оскільки рух у ній перекрито в обидва боки "у зв'язку з посадкою на мілину танкера перед мостом з боку Азовського моря".

Крім того, було зафіксовано захід двох ударних вертольотів ЗС РФ Ка-52 на бойовий курс із захватом на супроводження бортовими системами управління зброєю катерів Військово-морських сил ЗС України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-