Київ заявляє, що окупанти 489 разів зривали

Київ заявляє, що окупанти 489 разів зривали "шкільне перемир'я"

Укрінформ
Під час засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську запропоновано напрацювати пропозиції додаткових заходів безпеки на Донбасі.

Про це за підсумками зустрічі в Мінську Тристоронньої контактної групи написала у Facebook прес-секретар екс-президента Леоніда Кучми Дарка Оліфер. 

"Під час засідання Тристоронньої контактної групи запропоновано, аби до наступної зустрічі у Мінську безпекова підгрупа підготувала пропозиції додаткових заходів з безпеки на Донбасі", - написала Оліфер.

Вона констатувала, що впродовж "шкільного перемир'я" з 29 серпня по 17 вересня сталої тиші досягти не вдалося. Загалом було зафіксовано 489 обстрілів з боку незаконних збройних формувань ОРДЛО, в тому числі зі зброї, забороненої Мінськими угодами. Також, за даними Спеціальної моніторингової місії (СММ) ОБСЄ, у період з 3 по 9 вересня вдвічі збільшилася кількість порушень режиму припинення вогню. У порушення всіх норм права та міжнародних зобов'язань продовжуються постачання і російської військової техніки, і збройних формувань на територію ОРДЛО.

Читайте також: ОБСЄ фіксує чергові порушення "Мінська" з боку російських військових

"Аби зробити перемир'я по-справжньому ефективним, необхідно припинити постачання зброї, техніки та боєприпасів; забезпечити повне, постійне і всеохоплююче припинення застосування зброї за моніторинга і верифікації СММ ОБСЄ та надання гарантій безпеки, в першу чергу, з боку РФ; надати можливість СММ ОБСЄ працювати у режимі 24/7 на території вздовж тимчасово непідконтрольних ділянок українсько-російського кордону зі створенням безпекових зон у цих районах; ведення моніторингу та верифікації СММ ОБСЄ території, що має бути вільною від важкого озброєння та військової техніки і розташована в межах населених пунктів Кальміуське, Кумачово, Новоазовськ, Саханка; повернутися до лінії розмежування, встановленої меморандумом 2014 року; забезпечити умови роботи СММ ОБСЄ по всій території України, як це і передбачено мандатом місії", - написала Оліфер.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-