Учасники бойових дій лише раз можуть отримати нове звання, незалежно від вислуги

Учасники бойових дій лише раз можуть отримати нове звання, незалежно від вислуги

Офіційно
Укрінформ
Президент Петро Порошенко вніс зміни до Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах.

Указ  №277/2018  оприлюднено на сайті глави держави.

“В особливий період чергові військові звання до полковника (капітана 1 рангу) включно присвоюються міністром оборони України в порядку заохочення військовослужбовцям, які захищають незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України та відповідно до законодавства є учасниками бойових дій, незалежно від займаних посад та строків вислуги у військовому званні, але не більше ніж на один ступінь. Такі військові звання може бути присвоєно одноразово за весь строк проходження військової служби або посмертно”, - ідеться у документі.

Зазначається, що у воєнний час право на присвоєння таких звань надано начальнику Генерального штабу – Головнокомандувачу ЗСУ.

Якщо порівнювати цю норму із попередньою редакцією Положення, то раніше в умовах особливого періоду чергові військові звання до полковника (капітана 1 рангу) включно присвоювалися міністром оборони у “порядку заохочення військовослужбовців незалежно від займаних посад та строків вислуги у відповідному військовому званні” без зазначення можливої кількості таких присвоєнь.

Читайте також: Порошенко змінив правила служби за контрактом

Крім того, указ передбачає, що чергові військові звання військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, присвоюються до майора (капітана 3 рангу) включно командувачем військ (сил) Збройних Сил, що не входять до складу видів Збройних Сил України (раніше таке право мав також перший заступник начальника Генштабу); до підполковника (капітана 2 рангу) включно – командувачами видів Збройних Сил, командиром військової частини А0515, керівниками служб персоналу Міноборони та Генштабу (раніше - першим заступником міністра оборони, начальником Генштабу, командиром військової частини А0515).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-