Хуг розповів, що треба для виконання "хлібного перемир'я"

Хуг розповів, що треба для виконання "хлібного перемир'я"

1171
Ukrinform
Під час так званого "хлібного перемир’я" на Донбасі спеціальна моніторингова місія ОБСЄ зафіксувала зниження кількості обстрілів, однак "першопричина насильства не усунена".

Про це Громадському радіо повідомив перший заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг.

"Спочатку ми зафіксували, що кількість порушень спала до двозначних чисел, але за останню добу вже відзначили збільшення, кількість порушень сягає тризначних чисел. Це лише тимчасове полегшення для цивільного населення, на плечі якого випав найтяжчий тягар насильства, яке ми досі фіксуємо", - сказав Хуг.

Читайте також: США в ОБСЄ: Росія використовує перемир'я на Донбасі для поповнення запасів зброї

За його словами, першопричинами насильства є близьке розташування позицій ЗСУ і незаконних формувань, а також розміщення важкого озброєння.

"Що потрібно в цей період затишшя? Те, щоб скористались нагодою і віддали інші накази. Наприклад, наказ для розведення сил і засобів в тих місцях, де позиції надто близько одна до одної. Наказ про відведення важкого озброєння. Всі ці заходи вже були узгоджені у Мінську. Не мають прийматись нові угоди, треба імплементувати досягнені домовленості. Для цього має бути воля, правильний посил і комунікація. Ці заходи мають виконуватись за принципом дзеркальності", - переконаний Хуг.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-