Причини, які призвели до кризи біля Донецької фільтрувальної не усунуті - Хуг

Причини, які призвели до кризи біля Донецької фільтрувальної не усунуті - Хуг

1499
Ukrinform
Досягнуті домовленості про ремонт та роботу Донецької фільтрувальної станції без розведення сил та відведення озброєння матимуть тимчасовий характер.

Про це заявив під час брифінгу у п'ятницю заступник голови Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Минулої суботи після тижня консультацій і переговорів, діалогів по різні боки від лінії зіткнення, довгих днів і нескінченних засідань із планування - СММ змогла посприяти проведенню ремонтних робіт і відновленню роботи Донецької фільтрувальної станції... Проте ситуація навколо ДФС істотно не змінилась, оскільки основні причини, які призвели до цієї кризи, не усунуті", - заявив Хуг.

Представник ОБСЄ зазначив, що в районі станції озброєння досі знаходиться на місцях і сторони конфлікту розміщені надто близько одна до одної, а "в деяких місцях навколо станції їх розділяє лише дорога".

"Необхідне розведення сил і формувань навколо станції, необхідне відведення озброєння з цього району. Без здійснення цих кроків досягнутий минулого тижня успіх буде мати лише тимчасовий характер", - зазначив він.

Читайте також: Донецькій фільтрувальній дали світло - готуються качати воду

Хуг також висловив сподівання, що приклад з вирішенням ситуації на Донецькій фільтрувальній станції сторони зможуть взяти за зразок і що такий підхід "зможе принести мир".

Як відомо, 9 червня за сприяння СММ ОБСЄ було відновлено електропостачання Донецької фільтрувальної станції, і о 18:00 станцію запустили.

Раніше в Авдіївці у зв'язку із зупинкою роботи Донецької фільтрувальної станції оголосили надзвичайну ситуацію місцевого значення.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-