ОБСЄ нарахувала півтисячі порушень "тиші" за тиждень біля Донецької фільтрувальної

ОБСЄ нарахувала півтисячі порушень "тиші" за тиждень біля Донецької фільтрувальної

1048
Ukrinform
Минулого тижня спостерігачі Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ зафіксували близько 500 порушень режиму припинення вогню в районі Донецької фільтрувальної станції.

Про це заявив на прес-конференції у п'ятницю перший заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Александр Хуг, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Сторони в цілому зобов'язались припинити вогонь. На додачу до цього вони надали конкретні запевнення в районі Донецької фільтрувальної станції. Це те, що сторони називають гарантіями безпеки, обіцянки припинити вогонь у межі п'ятнадцятикілометрової зони навколо станції. Але вони не припинили вогонь. Щодня і щоночі навколо фільтрувальної станції пролітають кулі і снаряди, що ставить під загрозу цивільних працівників, які забезпечують роботу станції, а також життя цивільних спостерігачів СММ ОБСЄ, які сприяють доступу працівників до станції. За останній тиждень ми зафіксували близько 500 порушень режиму припинення вогню в цьому районі", - заявив Хуг.

Читайте також: Україну відвідала координатор ОБСЄ по боротьбі з торгівлею людьми

Він зауважив, що зафіксовані порушення є доказом того, що надані сторонами гарантії безпеки "не варті паперу, на якому вони написані і це добре відомо тим, хто їх пише".

"До Донецької фільтрувальної станції останнім часом було прикуто багато уваги, і це не дарма. Постачання питної води до понад 300 тисяч осіб з обох боків лінії зіткнення залежить від функціонування саме цієї станції. Але слід чітко розуміти, що ситуація навколо станції не є чимось незвичним в контексті нинішньої ситуації на Донбасі. Те саме збройне протистояння, посеред якого опинились цивільні особи, спостерігається вздовж всієї лінії зіткнення", - додав представник ОБСЄ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-