В адміністраціях "Л/ДНР" працює до п'яти тисяч російських фахівців – генерал НАТО

В адміністраціях "Л/ДНР" працює до п'яти тисяч російських фахівців – генерал НАТО

1118
Ukrinform
Голова Військового комітету НАТО, чеський генерал Петр Павел заявляє, що Росія, попри свої заперечення, зберігає всі "важливі позиції" в угрупованнях "Л/ДНР" на сході України.

В інтерв’ю Радіо Свобода він наголосив, що без значної підтримки, яку надає Росія, ці угруповання "не змогли б вижити".

"Вони (росіяни – ред.) зберігають всі важливі позиції у військовій структурі. Вони також зберігають важливі посади в місцевій адміністрації, і, якщо вдаватися до цифр, згідно із нашими джерелами, в цих структурах працює приблизно від трьох до п’яти тисяч російських фахівців. Росія також суттєво підтримує ці регіони обладнанням – особливо військовою технікою, важким озброєнням, боєприпасами, усіма матеріально-технічними ресурсами. Отже, в принципі, ми можемо сказати, що без значної підтримки Росії ці два регіони не змогли б вижити", – наголосив Павел.

Голова Військового комітету НАТО також заявляє, що "твердо вірить" у мирне врегулювання збройного конфлікту на сході України.

"Чесно кажучи, хоча це, ймовірно, трохи відрізнятиметься від того, що ми чуємо на політичному рівні, я твердо вірю в мирне врегулювання конфлікту на Донбасі. Я вважаю, що залучення більшої кількості летальної зброї призведе до незбалансованості, у відповідь на яку й інша сторона почне доставляти більше летальної зброї", – сказав Павел.

Читайте також: Штати обурили погрози бойовиків "Л/ДНР" спостерігачам ОБСЄ

За його словами, НАТО, з одного боку, намагається створити "вправне, сучасне, ефективне" українське військо, здатне впоратись із ситуацією в сфері безпеки своїми власними силами. "Але водночас ми намагаємося зробити все можливе, щоб також досягти політичного рішення після укладення Мінських угод та, зокрема, поліпшити соціальне становище населення Донбасу", – додав Павел.

Нагадаємо, збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської анексії Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці бойовиків на українському сході. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські "добровольці".

Відносини між НАТО та Москвою загострилися після окупації Криму і початку збройного конфлікту на Донбасі.

Фото: Радіо Свобода

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>