У Лутковської розповіли про ризики моніторингу в'язниць ОРДЛО

У Лутковської розповіли про ризики моніторингу в'язниць ОРДЛО

856
Ukrinform
Представники офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини отримували пропозиції відвідати полонених українців на непідконтрольній уряду території на Донбасі, однак такі візити не мають жодного сенсу.

Про це в інтерв'ю Укрінформу заявив представник українського омбудсмена Михайло Чаплига.

"Запрошення такі надходили. І, можливо, таку можливість нам би й дали. Але ми розуміємо, що, якщо такого рівня особа, як Уповноважений, буде здійснювати якісь моніторинги на непідконтрольній території, то існує як мінімум два ризики", - повідомив він.

Як зазначає Чаплига, перш за все існує ризик отримати ще одного заручника, хоча таку можливість в офісі Уповноваженого оцінюють в 1-2%.

"Найбільша проблема – це те, що нам там покажуть. Ми ж не можемо, як тут, піти, куди плануємо, відкривати двері в'язниці й дивитись, що ж відбувається. Ми будемо залежати від того, що нам покажуть. А продемонструють, у свою чергу, все "в найкращому вигляді". Швидше за все, це буде такий собі екскурсійний маршрут, і нам доведеться визнавати та говорити про те, що ми побачили", - зазначив він.

Читайте також: Звільнення п'яти українців з окупованого Донбасу зірвалося - Геращенко

Представник Уповноваженого ВР України з прав людини також зазначив, що подібне оголошення результатів такого візиту означало б тим самим легітимізацію тих речей, які там відбуваються.

"Або ми нічого не скажемо. І тоді в чому сенс? Сенс є у справжньому моніторингу. Тут, на підконтрольній уряду території, ми маємо можливість спілкування без участі адміністрації. Ми заходимо навіть іноді в камери довічників, закриваємося зсередини і спілкуємося один на один. Там буде така змога?" - зауважив він.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-