В'язнів у ОРДЛО під дулами автоматів заганяють до банд бойовиків

В'язнів у ОРДЛО під дулами автоматів заганяють до банд бойовиків

1054
Укрінформ
В’язнів, які утримуються в місцях несвободи в ОРДЛО, бойовики змушують вступати до своїх лав.

Про це заявила під час прес-конференції експерт громадської організації “Донбас SOS” із документування порушень прав людини Наталія Мельник, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"В 2014-2015 роках, коли озброєні люди почали заходити на територію закладів, вони пропонували засудженим писати заяви, що вони хочуть вступити в так зване "ополчення". Частина з них погодилась... Як нам розповідають, більшість тоді писала заяви через страх, тому що на території закладів зайшли озброєні люди і невідомого що від них було чекати", - повідомила вона.

Читайте також: Окупанти на Донбасі видають зарплату харчами

За словами Мельник, найбільша кількість залучених, яку вона фіксувала у розмовах з очевидцями, - це 20 осіб з колонії, які приєднались до так званого "ополчення".

Мельник також додала, що з 2015 року місцеві "суди" в ОРДЛО почали перегляд справ українських в'язнів відповідно до власних "кримінальних кодексів". 

"Люди не знають, куди скаржитись на порушення їхніх прав. Зараз там також перебувають люди, які мали б бути звільнені згідно з українським законодавством, у них на руках є ухвали українських судів, що вони мають бути звільнені, але ці ухвали не визнаються, і люди продовжують утримуватись", - додала вона.

Крім того, як зазначила експерт, у місцях позбавлення волі на території ОРДЛО фіксуються і випадки примусової праці.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-