Окупанти можуть залишити без води більшість території Донбасу - СЦКК

Окупанти можуть залишити без води більшість території Донбасу - СЦКК

Укрінформ
Через аварійний стан об’єктів насосної станції 1-го підйому Південно-Донецького водопроводу можливе припинення водопостачання на більшості території Донбасу.

Про це заявляє українська сторона СЦКК, повідомляється на сайті Міноборони.

"У результаті обстрілу 26 січня бойовиками ОРДО насосної станції 1-го підйому Південно-Донецького водопроводу було пошкоджено систему охолодження одного з двох трансформаторів, призначених для електроживлення станції. Це призвело до критичного 50% зниження надійності об’єкта в цілому. Як наслідок, найменший збій у роботі системи електрозабезпечення може стати причиною повної зупинки насосної станції", йдеться у повідомленні.

Під загрозою припинення водопостачання опиниться населення всього південно-західного напрямку Донецької області, а саме: Волноваський, Красноармійський, Добропільський райони, міста Донецьк (Куйбишевський, Кіровський, Петровський, Ленінський райони), Авдіївка, Маріуполь, Волноваха, Красноармійськ, Докучаєвськ та інші міста і селища (усього 49 населених пунктів) з населенням більше 1,3 млн осіб.

Українською стороною СЦКК скоординовано проведення фахівцями комунального підприємства "Компанія "Вода Донбасу" необхідних ремонтно-відновлювальних робіт та отримано гарантії безпеки від Збройних сил України. Проте проведення ремонту неможливе без надання гарантій безпеки на час зазначених робіт з боку ОРДО. Відповідні запити, за сприяння СММ ОБСЄ, підприємством направлялись двічі — 26 січня та 30 січня поточного року. За зазначеними запитами відповіді від ОРДО не надходило.

Читайте також: Донбасу загрожує масштабна екологічна катастрофа - СЦКК

Цинічним є й те, що так зване керівництво ОРДО не тільки не сприяє у відновленні працездатності насосної станції, а й розгорнули "брехливу кампанію зі звинуваченнями підрозділів Збройних сил України у пошкодженні зазначеного електротрансформатора".

Українська сторона СЦКК наголошує, що окупаційна влада ОРДО вкотре демонструє небажання вирішувати нагальні проблеми у відновленні інфраструктури Донбасу, завчасно створюючи передумови виникнення аварійних ситуацій, наслідки яких передбачити важко по обидві сторони лінії розмежування сторін.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-