Українці розходяться у думках щодо амністії бойовиків на Донбасі

Українці розходяться у думках щодо амністії бойовиків на Донбасі

Опитування
3424
Укрінформ
Українці вважають, що амністія для рядових учасників незаконних збройних формувань сприятиме процесу мирного врегулювання на Донбасі.

Про це повідомила директор Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва Ірина Бекешкіна, презентуючи результати загальнонаціонального дослідження, проведеного фондом спільно з Центром Разумкова у грудні 2017 року. 

"Коли ми питали про загальну амністію, люди були проти. Коли ми питаємо про ухвалення закону про амністію для рядових учасників незаконних збройних формувань - громадян України, переважна більшість вважає, що це сприятиме мирному врегулюванню. Тобто проблема амністії надзвичайно гостра, тому що, з одного боку, є очевидне несприйняття, з іншого - виникає питання, що робити з тими 30 чи 50 тисячами людей, які тримали зброю. Принаймні, це питання відкрите і надзвичайно гостре і викличе в суспільстві велику дискусію", - сказала Бекешкіна.  

Читайте також: Санкції проти РФ і посилення армії найбільше сприятимуть миру на Донбасі

Вона зазначила, що на повну амністію для всіх учасників бойових дій проти українських Збройних сил не згодні у жодному регіоні України, а кількість прихильників такого компромісу варіюється від  6% на Заході до 28% на Донбасі й 29% на Півдні.

Водночас ухвалення закону про амністію для рядових учасників незаконних збройних формувань - громадян України майже в усіх регіонах сприймається як чинник, що сприятиме процесу мирного врегулювання на Донбасі (у Центральному регіоні так вважають 39%, не згодні - 29%, у Південному - відповідно, 52% і 18%, в Східному - 36% і 26%, на Донбасі - 40% і 33%). У Західному регіоні переконані у протилежному: 45% вважають, що амністія перешкоджатиме врегулюванню конфлікту, і лише 18% - що сприятиме.

Загальнонаціональне дослідження проведено Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 15 по 19 грудня 2017 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей. Опитано 2004 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Для порівняння наводяться результати загальнонаціональних  опитувань, проведених Фондом "Демократичні  ініціативи" у співпраці з Центром Разумкова 16-20 грудня 2016 р. та 11-16 травня 2017 р.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-