У Франції стурбовані рішенням Росії відкликати своїх офіцерів із СЦКК - посол

У Франції стурбовані рішенням Росії відкликати своїх офіцерів із СЦКК - посол

697
Ukrinform
У Франції з тривогою сприйняли рішення Росії вивести своїх офіцерів із Спільного центру контролю і координації на Донбасі.

Про це заявила посол Франції в Україні Ізабель Дюмон в інтерв'ю "Європейській правді".

"Нас ця заява теж схвилювала. Ми розглядаємо СЦКК як корисний інструмент, який дозволяє запобігати інцидентам, спрямованим як проти мирного населення, так і проти СММ ОБСЄ. Саме тому нас це турбує", - сказала Дюмон.

У відповідь на запитання, чи це не свідчить про, по суті, вихід Росії з "Мінська", дипломат зазначила, що на даний момент "ми констатуємо вихід зі спільного центру".

"А робота в Мінському форматі триває, і ми вважаємо, що цей формат має зберегтися", - підкреслила Дюмон.

За словами посла Франції, коли в її країні говорять про події, які відбувається на Донбасі, зазвичай використовують термін "військовий конфлікт".

"І в нашому розумінні, це не внутрішній український конфлікт", - підкреслила посол.

Вона додала, що, говорячи про роль Росії в ньому, найменше, що можна сказати, – це те, що вона чинить дуже сильний вплив на те, що відбувається на Донбасі.

"При чому роль Росії була від самого початку конфлікту – думаю, це зараз зрозуміло і очевидно для всіх. Але також, думаю, ви розумієте, що для Франції та Німеччини як країн-посередників важливо діяти і говорити гранично акуратно, щоб підтримувати спілкування з усіма сторонами", - зазначила дипломат.

Читайте також: Демарш росіян в СЦКК: військовий експерт пояснив кегебешну тактику Путіна

Дюмон окремо підкреслила, що, говорячи про Донбас, не варто забувати і про Крим.

"Для нас це питання принципу, тому ми постійно, систематично заявляємо про свою відмову визнавати анексію Криму і підтверджуємо нашу відданість суверенітету і цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів", - наголосила посол Франції. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-