У Білорусі засудили до двох років тюрми бойовика

У Білорусі засудили до двох років тюрми бойовика "ЛНР"

893
Укрінформ
Гомельчанина, який знаходився у лавах "казачого" полку на Донбасі, засудили до двох років позбавлення волі.

Про це повідомляє газета "Правда Гомель"

"В обласному суді завершилися слухання у справі 29-річного уродженця Гомеля, який знаходився у лавах "казачого" полку на території "ЛНР". За версією обвинувачення, білорус наприкінці літа 2015 року виїхав через прикордонний пункт з Росії в Україну. На території самопроголошеної Луганської народної республіки вступив у збройне формування однієї з протиборчих сторін - "казачий" полк, де його зарахували в рядові", - йдеться в повідомленні.

Як зазначає ЗМІ, громадянинові Білорусі видали службове посвідчення, бойову зброю, формене обмундирування і необхідні продукти харчування. Майже рік у складі збройного формування чоловік брав участь у проведенні військових навчань, навчальних стрільб, виконував господарчо-побутові та інші завдання.

Читайте також: Українсько-білоруська демаркаційна комісія провела 14-те засідання

Під час судового засідання обвинувачений не заперечував, що знаходився в "казачому" полку, але стверджував, що не був військовослужбовцем, не мав вогнепальної зброї і не брав участі у воєнних діях. 

Він нібито вступив в одне з російських громадських об'єднань і прийняв присягу на вірність. Після чого його відправили з гуманітарною місією на територію України, яка контролюється силами "ЛНР". Там пробув до січня 2017 року, періодично виїжджав у Ростовську область, потім вирішив повернутися додому в Гомель.  

За словами гомельчанина, "казаки" полку брали участь у бойових діях на боці "ЛНР", проте сам полк як військовий підрозділ у бойових діях не брав участі. 

Чоловік підтвердив, що носив формене обмундирування "казака" і службове посвідчення, яке йому видали ще в Ростовській області для безперешкодного проїзду через блокпости на території "ЛНР" під час доставки гуманітарної допомоги. Щоправда, чому в цьому посвідченні вказано на приналежність до підрозділу іншого військового гарнізону і наявність у нього вогнепальної зброї, гомельчанин пояснити не зміг.   

Його визнали винним в участі на території іноземної держави в збройному формуванні однієї з протиборчих сторін, без уповноваження держави, за відсутності ознак злочину, і засудили до двох років позбавлення волі в колонії загального режиму.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-