Климпуш-Цинцадзе каже, що жіночий підхід допоможе врегулювати конфлікт на Донбасі

Климпуш-Цинцадзе каже, що жіночий підхід допоможе врегулювати конфлікт на Донбасі

807
Ukrinform
Віце-прем'єр-міністр з європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе вважає, що залучення так званого жіночого підходу до ухвалення рішень у питанні врегулювання конфлікту на Донбасі дало б змогу швидше досягти миру. 

Про це вона заявила на першому Українському жіночому конгресі, який проходить у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Зараз у багатьох країнах досить часто звучить думка про необхідність залучення так званого жіночого стилю до ухвалення рішень, причому реалізовувати його можуть і чоловіки. Йдеться про вміння чути думку інших, одночасно спілкуватися і підтримувати зв'язки з багатьма громадами чи спільнотами, нетерпимість до брехні і несправедливості, про співпереживання до чужого болю, яке дає можливість інакше оцінити ситуацію. Саме цей жіночий стиль і має дозволити у миротворчості знайти ті найкращі рішення, які були б прийнятними для всіх сторін конфлікту", - сказала Климпуш-Цинцадзе.  

Вона додала, що знаходження компромісу через власний біль і прийняття болю інших насправді є дуже великою роботою, насамперед душевною.

"Якщо ми зуміємо максимально залучити роботу душі і вміння шукати ці компроміси, не переходячи якихось "червоних ліній", - а я переконана, що кожна жінка чітко усвідомлює, де вони проходять, - то ми зможемо швидше просуватися і по лінії досягнення миру", - вважає віце-прем'єр.

Читайте також: Клімкін каже, що не варто чекати від саміту Східного партнерства якихось перемог

Водночас Климпуш-Цинцадзе зауважила, що коли у мирних перемовинах жінки беруть участь тільки з одного боку, цього недостатньо. За її словами, такий діалог мусить бути з двох переговорних сторін, але цього не відбувається, а наше бажання вести реальні перемовини про повернення миру, своїх земель і своїх громадян наштовхується на "стіну неготовності".  

"Насправді внутрішньо ми тільки на початку цього шляху, але для успішних перемовин потрібне насамперед бажання двох сторін", - вважає віце-прем'єр. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>