"Блакитна заморозка": експерт пояснив, навіщо Путіну миротворці на лінії розмежування

Укрінформ
Росія, просуваючи свою ідею про розміщення миротворчої місії лише на лінії розмежування на Донбасі, насправді просто хоче сховатися за "голубими касками".

Про це заявив голова правління Центру стратегічних досліджень Павло Жовніренко під час круглого столу в Укрінформі на тему "Миротворча місія на Донбасі: панацея чи камінь спотикання?"

"Дехто говорить, що пропозиція Путіна була несподіваною – про підтримку ідеї про міжнародний контингент. На мій погляд, нічого несподіваного немає. Путін працює в тому ключі, в якому він працював і в Криму. Тобто, коли йдеться про міжнародний контингент, і він буде стояти на лінії розмежування між Україною і неконтрольованими територіями, то Росія, їх колаборанти, які в Криму ховалися за жінками і цивільними, то тут вони сховаються за "голубими касками", - сказав Жовніренко.

Експерт переконаний, що справжня мета Кремля  - "заморозити гарячий конфлікт назавжди", як це було в усіх інших випадках, де Росія брала участь, наприклад Південна Осетія, Абхазія та ін.

Читайте також: Міністри оборони Канади та України говоритимуть про миротворців

Жовніренко наголосив, що українській стороні потрібно бути дуже чіткою у всіх формулюваннях навколо можливої миротворчої місії, її формату та мандату.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-