Дії ватажків бойовиків можуть призвести до екокатастрофи - українська місія СЦКК

Дії ватажків бойовиків можуть призвести до екокатастрофи - українська місія СЦКК

Укрінформ
Відновленню цивільної інфраструктури на Донбасі перешкоджає керівництво окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Про це йдеться у заяві української сторони Спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК), яку оприлюднив у понеділок прес-центр штабу АТО.

"Незважаючи на численні звернення української сторони СЦКК через російську сторону СЦКК щодо сприяння у наданні гарантій безпеки (на території ОРДО та ОРЛО), з метою планування та виконання ремонтно-відновлювальних робіт на критичних об’єктах цивільної інфраструктури (поблизу лінії розмежування сторін на Донбасі, тимчасово непідконтрольній уряду України), керівництвом ОРДО та ОРЛО, в свою чергу, проводиться систематичне блокування вирішення даних питань", - йдеться у заяві.

Читайте також: Бойовики продовжують обстріли, незважаючи на перемир'я - українська сторона СЦКК

За даними української сторони СЦКК, до переліку робіт на важливих об’єктах інфраструктури Донбасу на сьогодні входять, зокрема, роботи на фенольному заводі (в населеному пункті Новгородське Донецької області) з посилення протиаварійного захисту дамби шламонакопичувача, інфраструктура якого розташована поблизу лінії розмежування сторін. "Якщо своєчасно не вжити попереджувальних заходів, може бути спричинено руйнування протиаварійного захисту дамби та викид значної кількості шкідливих речовин (що містять фенол, сірчану кислоту та нафтопродукти), також ці речовини можуть потрапити до річки Кривий Торець, а далі - в Сіверський Донець, який є одним з небагатьох джерел питної води для всієї Луганської області", - зазначається у заяві.

Крім того, ідеться про роботи безпосередньо біля лінії розмежування сторін – на дамбі ставка-накопичувача стічних вод господарства "Бахмутський аграрний союз" (в населеному пункті Новолуганське). Затримка з ремонтом цього об'єкта може призвести до екологічної катастрофи та спалаху інфекцій, наголосили в СЦКК.

Крім того, ідеться про роботи біля лінії розмежування сторін – з ремонту газогонів та запуску газорозподільчої станції, поблизу населеного пункту Мар'їнка.

"У зв’язку з категоричною відмовою керівництва ОРДО та ОРЛО в наданні гарантій безпеки для проведення відновлювальних робіт запуск газорозподільчій станції стає неможливий", - зазначили в СЦКК.

"Тобто, як наслідок даних дій керівництва ОРДО – 6 шкіл, 5 дитячих дошкільних установ, 26 тисяч мешканців Мар'їнки та сусідньої Красногорівки – не забезпечені газом для побутових потреб та позбавлені можливості опалювання в зимовий період. Також у зв’язку з відсутністю газопостачання вимушені простоювати "Красногорівський вогнетривкий завод", "Мар'їнський хлібозавод" та Мар'їнське молочне підприємство "Лактіс", - йдеться у заяві.

Повідомляється також, що з метою налагодження цивільної інфраструктури (поблизу лінії розмежування сторін на Донбасі, тимчасово непідконтрольній уряду України) СЦКК тільки з початку вересня поточного року опрацював 56 заявок від підприємств на забезпечення режиму тиші під час проведення ремонтно-відновлювальних робіт поблизу лінії розмежування сторін. Водночас керівництвом ОРДО та ОРЛО надано лише 26 гарантій безпеки на проведення робіт з виконання ремонтно-відновлювальних робіт на об’єктах цивільної інфраструктури.

"Отже, можна з впевненістю стверджувати, що керівництво ОРДО та ОРЛО вкотре показує свою незацікавленість у забезпеченні екологічної безпеки Донбаського регіону та створює перешкоди щодо відновлення цивільної інфраструктури Донбасу", - відкреслюється у заяві української сторони СЦКК.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-