Анна Чесановська: кращі блоги

Анна Чесановська

Анна Жаяр-Чесановська, українська журналістка, Париж.  

В Україні відома після того, як стала мішенню французького документаліста, режисера Поля Морейри, котрий зняв ганебне кіно про Революцію Гідності.

Зокрема, 1 лютого 2016 року на французькому комерційному каналі Canal+ було вперше показано фільм режисера Поля Морейри «Україна, маски революції». Це відбулося попри прохання посольства у Франції зняти з показу стрічку, яка представляє події в Україні під час Революції гідності в спотвореному вигляді. Фільм викликав різку критику впливових медіа Франції, відомих представників інтелектуальних кіл, української громади, французьких журналістів, які висвітлюють події в Україні.

Над перекладом двох інтерв'ю для фільму працювала українська журналістка, перекладачка, яка давно живе у Франції, Анна Жаяр-Чесановська. Після виходу фільму вона опублікувала статті, в яких звинувачувала Морейру в спотворенні оригінальних слів при монтажі інтерв'ю.

Морейра заявив, що вважає звинувачення українки у маніпуляції «наклепом» й подав до суду. У результаті суд став на бік Морейри, зобов’язавши Анну Чесановську виплалити останньому грошову компенсацію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-