Увійти
27 серпня 2015 22:20

Євроексперти радять Україні посилити захист прав жінок і дітей

Міжнародні експерти надали рекомендації щодо вдосконалення українського законодавства у сфері захисту дітей від сексуальної експлуатації, торгівлі людьми, а також захисту жінок і дітей від насильства. Пропозиції стали результатом спільного проекту Євросоюзу і Ради Європи зі зміцнення та утвердження прав жінок і дітей в Україні, що впроваджувався з 2008 року.

"З метою запобігання торгівлі дітьми ми передусім радимо, щоб Міністерство освіти і науки, молоді та спорту включило рекомендації щодо проведення уроку з протидії торгівлі людьми до обов`язкового матеріалу для українських шкіл, а сам урок був включений до шкільної програми", - зазначила під час прес-конференції очільник підрозділу боротьби з торгівлею людьми та сексуальною експлуатацією Гендиректорату з прав людини та юридичних питань РЄ Данута Вішнєвська-Казалс.

Експерти проекту рекомендують Україні посилити профілактику, кримінальну відповідальність за прояви насильства. Вони вважають також, що вищим судовим інстанціям України необхідно розробити уніфіковану методику і провести на її основі узагальнення судової практики у справах, що стосуються цієї категорії злочинів, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

Представники ЄС і РЄ звернули увагу зокрема на проблему розбещення дітей через Інтернет, або так званий "грумінг", відповідальність за який поки що не передбачена в українському законодавстві. Фахівці наголосили, що Україна не володіє механізмами роботи з ідентифікації "грумерів", і лише в небагатьох школах встановлені спеціальні програми ("кібер-няні"), які блокують доступ дітей до певних сайтів. Експерти крім того зауважили, що в Україні відсутня система Інтернет-ліній допомоги дітям, які постраждали від сексуального розбещення або експлуатації.

Алла Шершень, КИЇВ. 16 березня 2011 року.

Авторизація

Новини


 

Новини партнерів


SELECTORNEWS

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net. Sinoptik.ua -погода в україні та світі. KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України. Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.