Справа МН17: обвинувачення пояснило, чому шукає свідків у Курську

Справа МН17: обвинувачення пояснило, чому шукає свідків у Курську

Укрінформ
У Нідерландах під час слухань у справі МН17 в понеділок слово мала сторона обвинувачення щодо поширеної інформації про пошук Міжнародною спільною слідчою групою (JIT) у справі авіакатастрофи фотографій, відео та документів у Курську.

Як повідомляє власний кореспондент Укрінформу, нідерландський прокурор під час свого виступу зазначила, що Росія відмовляється співпрацювати, тож довелося звернутися до жителів Курська.

“Було опубліковано заклик до жителів Курська, а також відеозвернення. Справа в тому, що Росія передає недостовірну інформацію, відмовляється співпрацювати. Тож довелося звернутися до жителів Курська”, - сказала вона під час свого виступу в суді.

За її словами, розслідування значно просунулося, але досі триває.

“Ми не очікуємо, що розслідування щодо екіпажа “Бука” і командування завершиться раніше, ніж наприкінці 2022 року”, - зазначила вона.

Прокурор також наголосила, що це розслідування ніяк не впливає на чотирьох обвинувачених, адже раніше суд ставив питання: чи був МН17 збитий «Буком», чи причетні до цього обвинувачені, а щодо цих питань у матеріалах справи інформації більш ніж достатньо. Натомість інформації, яка б могла вплинути на вирок суду, не було отримано.

Після виступу сторони обвинувачення суд оголосив засідання закритим. Наступне відбудеться завтра, 14 вересня, о 10:00, за місцевим часом.

Сьогодні, 13 вересня, слово у суді також мали 10 родичів загиблих рейсу МН17. Вже завтра мають виступити 8 осіб.

Читайте також: Справа MH17: Венедіктова закликає не заважати прокурорам Нідерландів

Як повідомляв Укрінформ, загалом слово у суді матимуть понад 90 рідних жертв трагедії.

Пасажирський Boeing-777 «Малайзійських авіаліній», що виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, зазнав катастрофи на тимчасово окупованій частині Донецької області 17 липня 2014 року. На борту лайнера перебували 283 пасажири та 15 членів екіпажу, всі вони загинули.

Міжнародна слідча група (JIT) дійшла висновку, що літак був збитий з зенітно-ракетного комплексу «Бук», який належить 53-ій зенітно-ракетній бригаді протиповітряної оборони російських збройних сил, дислокованій у Курську.

19 червня 2019 року слідча група назвала імена чотирьох підозрюваних, яких вважають причетними до транспортування та бойового застосування ЗРК «Бук». Це колишній офіцер ФСБ, так званий колишній міністр оборони «ДНР» Ігор Гіркін (Стрєлков), генерал, а на час збиття літака полковник ГРУ Генштабу Збройних сил РФ, глава «ГРУ ДНР» Сергій Дубинський, підполковник ГРУ Олег Пулатов (усі - громадяни РФ), громадянин України Леонід Харченко, який воював на боці «ДНР».

Окружний суд Гааги у березні 2020 року розпочав розгляд справи про катастрофу літака рейсу МН17.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-