Українка позбулася медалі Олімпійських ігор через допінг

13.07.2016 23:40 1162

Міжнародний Олімпійський Комітет постановив, що українська важкоатлетка Юлія Каліна повинна повернути медаль літньої Лондонської олімпіади через провал допінг-тесту в 2012 році.

Про це Укрінформу повідомили з штаб-квартири МОК.

"У рамках процесу (по боротьбі з допінгом) МОК оголосив про те, що Юлія Каліна, 27 років, Україна, сьогодні (13 липня) дискваліфікована для ігор ХХХ Олімпіади 2012 року в Лондоні і велів повернути бронзову медаль змагань з важкої атлетики у ваговій категорії 58 кг", - йдеться в повідомленні.

Повторний аналіз зразків Калини з Лондона показав наявність в організмі забороненої речовини туринаболу (Dehydrochlormethyltestosterone).

Дисциплінарна комісія МОК заявляє наступне: спортсменка Юлія Каліна порушила антидопінгові правила МОК, застосовні до ігор XXX Олімпіади в Лондоні в 2012 році та була дискваліфікована з змагань, в яких вона брала участь і на яких посіла третє місце. Вона повинна повернути отримані бронзову медаль, диплом та значок.

Рішення набуло чинності негайно, реалізувати його повинен Олімпійський Комітет України.

У МОК підкреслили, що пріоритетом своєї діяльності вважають захист "чистих" спортсменів і боротьбу з допінгом. Щоб забезпечити рівні умови для всіх "чистих" спортсменів на Олімпійських іграх в Ріо-2016 МОК ввів спеціальні заходи, включаючи цілеспрямовані попередні випробування і аналіз збережених проб з Олімпійських Ігор Пекіна-2008 і Лондона-2012. Повторні аналізи проводяться за вдосконаленим технологіям.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-