Грицак закликав світ не забувати про українських полонених на Донбасі

23.09.2016 14:53 408

Голова Служби безпеки України Василь Грицак звернувся до "керівників" так званих Л/ДНР із закликом звільнити українських заручників.

Про це очільник СБУ заявив у п'ятницю на брифінгу, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Ми розраховуємо на здоровий глузд керівництва так званих ДНР і ЛНР. Вони проголошують, що вони створили республіки, - це державні утворення. Хоча вони не визнані ніким. Так доведіть же, що ви йдете, в крайньому разі, до чогось гуманного. Віддайте нам наших людей. Допоможіть встановити долю 499 зниклих безвісти. Адже їх чекають удома", - наголосив Грицак.

Він підкреслив, що за законами сухопутної війни, як це визначено у додатках до Четвертої Гаазької конвенції, якщо між воюючими сторонами не укладено ніяких угод, то військовополонені користуються такою самою їжею, приміщенням і одягом, як і війська, що взяли їх у полон.

 У зв'язку з цим він обурився діями "керівників" "Л/ДНР", які не визнають цих законів. "Чому люди у вас сидять у ямах з нечистотами? Чому вони повертаються на батьківщину, а у них вирізані тризуби, поламані руки-ноги, прострелені коліна?" - заявив Грицак.

Він також підкреслив, що міжнародні правозахисні організації не мають доступу до незаконно утримуваних людей на непідконтрольних територіях, і заявив, що СБУ всіляко готова сприяти їм в отриманні відомостей про українських заручників і свідчень про пройдені ними тортури.

"Майже у всіх свідченнях наших звільнених громадян записано, що їх не відвідували ні захисники, ні міжнародні спостерігачі. Ми готові надати всебічну допомогу представникам українських і міжнародних правозахисних організацій та ЗМІ щодо передачі відповідних матеріалів та допомоги в організації зустрічей за згоди тих, хто пройшов катівні. Нам це потрібно, щоб створити ефективний механізм доведення до світової спільноти і міжнародних судових інституцій свідчення про пряму агресію Росії проти України", - заявив керівник СБУ.

Грицак також звернувся до міжнародних організацій, щоб ті "не тільки дивилися за тими, кого заарештувала українська правоохоронна система як учасників війни на Донбасі, як терористів, а щоб їздили на підконтрольну сепаратистам територію і допомагали українським органам встановлювати місця тримання наших полонених там".

Керівник СБУ повідомив, що на сьогодні відомо місця тримання 57 полонених, "якщо їх не перевели в інші підвали".

При цьому на кожного українського заручника і безвісти зниклого в СБУ заведено окремі документи, куди постійно вносяться усі нові відомості про ймовірне їх перебування.

Грицак запевнив, що Україна не припинить пошуки своїх громадян:

"За кожного нашого хлопця, чоловіка, жінку, військового, цивільного, ми будемо боротися до кінця. І робота буде припинена тільки тоді, коли ми звільнимо і знайдемо усіх", - підкреслив він.

Повна версія сайту
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-