У Мінекономрозвитку готують нову концепцію захисту прав споживачів

14.09.2016 06:09 522

Міністерство економічного розвитку України планує до кінця цього року подати на розгляд Кабміну нову концепцію захисту прав споживачів.

Про це під час робочої наради в Американській торговельній палаті заявив начальник управління контролю та захисту прав споживачів Мінекономрозвитку Олександр Васильчук, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми готуємо нову концепцію захисту прав споживачів, яка передбачає превентивну, а не каральну боротьбу за якість послуг та продукції. Сподіваємось її подати на розгляд Кабміну до кінця цього року», - сказав Васильчук.

Найголовнішою особливістю такого документа, як наголосив чиновник, має стати перехід від карального до превентивного захисту прав споживачів.

«Держава відмовиться від каральної функції у сфері захисту прав споживачів, натомість перейде до інформаційної роботи як і з споживачами, аби навчити зі шкільної лави захищати свої права, так і такої роботи з бізнесом», - наголосив службовець.

Окрім цього, додав він, в рамках підготовки такої концепції Мінекономрозвитку розраховує до кінця цього року узгодити з чинним законодавством всі нормативно-правові акти, які стосуються маркування продуктів харчування, а також контролю їх якості.

«Зокрема, досі неврегульовані питання, як саме має відбуватись нанесення тексту, а також його шрифт та кегль при маркуванні продуктів харчування, а також – якою мовою має бути зазначена інформація про виробника. Також важливим питанням лишається врегулювання проблеми експертизи якості харчових продуктів та засвідчення їх результатів», - наголосив Васильчук.

За його словами, для зміни окремого нормативно-правового акту у цій сфері потрібно близько року, але спільними зусиллями Мінекономрозвитку та бізнесу «вдасться впоратись з усіма проблемними питаннями набагато швидше».

Повна версія сайту
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-