Супрун розказала про "податковий стимул" до здорового життя

26.08.2016 16:29 1112

В.о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун переконана, що підвищення податку на цигарки та алкоголь сприятиме покращенню здоров'я українців, подовжить середню тривалість життя в Україні, а також заощадить бюджетні кошти.

Про це вона написала у Фейсбуці за результатами зустрічі з експертами Світового банку.

За її словами, на цій зустрічі було обговорено «переваги введення в Україні податку на шкідливі звички, як паління та зловживання алкоголем».

Так, урядовець зауважила, що пачка цигарок у Лондоні коштує у 20 разів дорожче, ніж у Києві, і водночас жителі Великої Британії живуть на 10 років довше за українців.

«Зростання податку на цигарки та алкоголь з додатковими надходженнями на програми громадського здоров'я не лише покращить здоров'я українців, а й збереже бюджетні гроші на дороге лікування хвороб, яких можна уникнути, відмовившись від паління», - заявила Супрун.

Вона висловила впевненість, що збільшення податків на кожну пачку цигарок може профінансувати зміни в системі охорони здоров'я, такі, як розвиток громадського здоров'я та відшкодування вартості ліків від серцево-судинних захворювань.

«Доказова медицина підтверджує: паління не тільки шкодить здоров'ю тих, хто палить, але дим шкодить й усім, хто поруч. Пора нам усім жити здоровим життям. Наші діти, друзі, всі ми повинні жити в середовищі, вільному від цигаркового диму», - наголосила вона.

Крім того, Супрун поінформувала, що наразі спільно з представниками Світового банку та Всесвітньої ораганізації охорони здоров'я МОЗ працює над аналізом впливу куріння на життя та здоров'я українців.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-