МОН планує ввести єдиний кваліфікаційний іспит для юристів

06.08.2016 03:32 1625

Для юристів планується введення єдиного кваліфікаційного іспиту, який складатимуть усі випускники магістратури.

Про це на засіданні робочої групи в Міністерстві освіти і науки України, що працює над концепцією вдосконалення юридичної освіти для фахової підготовки правника, заявила заступник Голови Верховної Ради України Оксана Сироїд.

“Складання єдиного кваліфікаційного іспиту має стати першим кроком у доступі до професії (юриста - ред.). Тобто за результатами цього іспиту має оголошуватися конкурс на основні правничі професії: суддя, адвокат, прокурор і нотаріус», - сказала Сироїд.

Вона зазначила, що наразі для доступу до суддівської професії  потрібно складати два іспити: відбірковий іспит та іспит на відповідність кваліфікаційним вимогам, так ось єдиний  кваліфікаційний іспит має замінити відбірковий.

Перший заступник міністра освіти і науки України Інна Совсун, у свою чергу, наголосила, що заочна форма навчання для юристів має зникнути взагалі.

“У нас катастрофічно знизився рівень вимог до студентів, особливо до заочників. І це не тільки проблема юридичної освіти. Той рівень вимог та контролю, який є на заочній формі, не дає нам можливості говорити про перспективу отримання якісної юридичної освіти в такому форматі”, - підкреслила Совсун.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-